120 dní na výměnu a vrácení zdarma
98 % zákazníků doporučuje obchod
Přes 350 000 kusů spodního prádla za skvělé ceny
Slevy 40 až 80 %
Zvýhodněná balení se slevou až 72 %

Jaké existují druhy ponožek a k čemu jsou dobré?

Uveřejněno: 10.09.2020 13:00:07
Kategorie: MÓDA

Malý, ale důležitý kousek v našem šatníku. Ponožky. Někdo jejich výběr podceňuje, vždyť přeci o nic nejde, jsou to jen ponožky. Chyba lávky. Ponožky potřebujeme. Do čeho taky během chladných dnů schovat nohy?

Jaké druhy ponožek najdeme na trhu a jaké jsou jejich přednosti?

Nabídka ponožek je poměrně široká. Při jejich výběru není důležitá jen velikost, ale také druh, délka, materiál, a taky to, aby na noze dobře držely a nezpůsobovaly problémy jako puchýře a odřeniny.

Víte, jakého faux pas se my Češi nejčastěji dopouštíme? Vysokých ponožek v sandálech a k tomu kraťasy. Neříkejte, že jste to aspoň jednou taky neudělali. Za našich mladých let to bylo běžné, dneska se to považuje za společenský omyl.

Nízké ponožky

Rychle nasadit a rychle sundat. Lehké a pohodlné ponožky, které vás nebudou nikde škrtit, jsou skvělou volbou hlavně na sportování. Nízké ponožky padnou na každou nohu, kterou udrží pěkně v suchu.

Víte, že historie ponožek sahá nejspíš až do pravěku? Tehdy si lidé kolem nohou omotávali zvířecí kůži.

Vysoké ponožky

Vysoké ponožky nohy zdobí nejčastěji v zimě. Důvod je prostý – snadno je totiž schováte pod kalhoty. V létě, kdy nosíte šortky, nevypadají nejlépe, jedinou výjimkou, kdy se vysoké ponožky dají vzít k šortkám, je asi tenis.

Přesto se kolem nás najdou i lidé, kteří tyhle ponožky nosí i v létě. A není na tom nic špatného. Jen je musíte dobře vybrat a ideálně zase schovat po kalhoty. Kvalitní vysoké ponožky se nebudou rolovat a na noze budou bezvadně držet. Vybírejte je pečlivě.

Náš tip: Máte rádi veselé barvy a klidně si obléknete ponožky se zvířátky, avokádem, pusinkami nebo půllitry? Prozkoumejte naši nabídku veselých ponožek.

Kotníkové ponožky

Vyrážíte do společnosti a potřebujete ponožky, které na noze vůbec nebudou vidět? Je venku teplo, vy ale bez ponožek odejít nemůžete? Sáhněte po kotníkových ponožkách. Mohou je nosit dámy i pánové, mladí i staří, prostě všichni.

Náš tip: Víte, že barva ponožek by měla ladit se spodním prádlem? Většinou se je snažíme sladit s botami, děláme ale velkou chybu. Obzvlášť, když se třeba chystáme na schůzku, od které očekáváme víc než jen nezávazné povídání nad dobrou večeří.

Bambusové ponožky

Pohodlné ponožky, které nikde neškrtí a dobře se nosí. Jsou cenově dostupné, vaše chodidla budou díky nim v suchu, protože vlhkost odvádí pryč. Bambusové ponožky navíc bojují i se zápachem nohou a snižují pravděpodobnost kožních a infekčních onemocnění nohou. Co víc si u ponožek přát?

Čtěte také: Proč jsou bambusové ponožky tak populární?

Sdílejte tento článek

Přidat komentář


Kdo jsme? Jsme Trenýrkárna.cz

Jsme největší český e-shop s pánským spodním prádlem, to ale neznamená, že jsme orientovaní pouze na pánský sortiment. Naopak! Na své si u nás přijdou všichni jakékoliv věkové kategorie. A že je z čeho vybírat! Najdete u nás tuzemské značky stejně tak jako světové. Trenky, boxerky, kalhotky, podprsenky, … Chcete si s protějškem udělat radost párovým prádlem? Máme! Hledáte nadstandardní velikosti? Máme! Najdete u nás zkrátka všechno, co vás napadne. A to není všechno. Znáte českou značku Styx? Ne? Tak to pojďme napravit! Výroba značky Styx je kompletně orientovaná v ČR a navíc výrobky prochází ruční kontrolou. No a my za kvalitu jejich výrobků dáme ruku do ohně! Dejte nám šanci. To, co děláme, nás baví už přes deset let a snažíme se, aby vás to bavilo s námi.


100% hodnocení
5 940 recenzí

98% hodnocení
12 323 recenzí