120 dní na výměnu a vrácení zdarma
98 % zákazníků doporučuje obchod
Přes 350 000 kusů spodního prádla za skvělé ceny
Čištění skladu! Slevy až 80 %
Slevy 40 až 80 %
Zvýhodněná balení se slevou až 72 %

MÓDNÍ INSPIRACE: NEWYORSKÝ PRIDE

Uveřejněno: 29.06.2017 19:34:00
Kategorie: SPOLEČNOST

Červen se považuje za měsíc festivalu Pride (hrdost), jelikož je vzácnou připomínkou Stonewallských nepokojů, kdy došlo k prvotnímu impulzu LGBT lidí ozvat se a bojovat za svá práva. Nyní se však pojďme zaměřit na módu pochodu hrdosti, a sice NYC Pride, který se uskutečnil 25. června. 

NYC Pride, průvod hrdosti, Prague Pride

Již na první pohled je znatelné, že Američané i v případě pochodu hrdosti sázejí na momentální trendy. Duhové prvky samozřejmě nechybějí, ale rozhodně v menší míře, než například zahlédnete na pochodu hrdosti v Česku. Většina lidí vsadila na oblíbený street styl, se kterým se dá krásně pohrát, takže jedinci s kreativní fantazií mají alespoň jedenkrát v roce veřejnou příležitost se umělecky vyřádit. 

NYC Pride, průvod hrdosti, Prague Pride

Líbí se mi, že outfity nejsou jen duhového rázu, protože kombinace nynějších trendů sladěné s duhovými doplňky pochopitelně potěší a poukazují na fakt, že pochodovat se dá i jinak než být násilně zabalen do obrovské gay vlajky, čímž však neříkám, že jste udělali něco špatně, protože duhových vlajek nikdy není málo. 

NYC Pride, průvod hrdosti, Prague Pride

Dalšími zajímavými prvky na NYC pochodu hrdosti byly bezpochyby indiánský styl, síťovina či různobarevné modely, které sice neprezentují typické pruhy duhové vlajky, ale naopak nám otevírají dveře do úplně nového světa, ve kterém lze cokoliv. Názorným příkladem je horní obrázek zcela napravo, na němž vidíte mladého muže oblečeného v netradičním modelu, ale přesto on point k této úžasné akci. Nevím jak vy, ale já tleskám, protože kde jinde předvést své kreativní sklony než na Pridu?! 

NYC Pride, průvod hrdosti, Prague Pride

Kromě zmíněných indiánských prvků se na akci velmi často objevovaly modely z časů minulých, což samozřejmě není překvapující, jelikož retro trendy jsou momentálně hodně využívány v aktuálních kolekcích předních návrhářů po celém světě. 

NYC Pride, průvod hrdosti, Prague Pride

Američané převedli, že dokáží pochodovat nejen hrdě, ale také módně. Nyní jsem o to víc zvědavý, co si letos na sebe vezmou návštěvníci českého pochodu Prague Pride, který se koná 12. srpna. 

NYC Pride, průvod hrdosti, Prague Pride

Zaujal vás módní vkus účastníků NYC Pridu? Dejte mi vědět do kometářů. 

Autor: Matěj Kašpar                                                                                                                                                                                                      wwd, vogue

Související články

Sdílejte tento článek

Zobrazit všechny komentáře (5)

Saša


20.03.2019 11:15:21

Pěkné fotky.

Svatbíková Markéta


27.02.2019 22:59:59

Tam bych chtěl někdy jet musí to být veliká sranda koukám.

Jou


21.01.2019 21:20:08

oblíbený street styl

Venda Vedič


27.10.2018 12:15:09

No co k tomu říci, stejně šílený.

Jeee


25.07.2018 16:58:38

Tak to se mi primo ted hodi, protoze resim outfit na letosni Pride. :)

Přidat komentář100% hodnocení
6 249 recenzí

98% hodnocení
13 416 recenzí