120 dní na výměnu nebo vrácení zboží
98 % zákazníků doporučuje obchod
Přes 150 000 kusů spodního prádla ihned k odeslání

SERIÁL O MATERIÁLECH: BAVLNA

Uveřejněno: 2017-07-23 17:35:21
Kategorie: TIPY

Materiál je důležitým faktorem při výběru nejen spodního prádla, ale celkově oblečení. Každý druh materiálu má svá specifika, klady a zápory. My samozřejmě chceme, abyste si vybrali spodní prádlo podle svých sympatií, a proto budeme pravidelně přinášet články ze světa materiálů. Začneme bavlnou…

Seriál o materiálech: Bavlna

Bavlna je pravděpodobně nejužívanějším materiálem, což rozhodně není překvapením, jelikož je velmi příjemná a vyrábí se z ní většina oblečení, jako například trička, košile, mikiny, spodní prádlo, ale také třeba základ příměsí u kalhot, proto dost často narazíte na kusy, které mimo jiné také obsahují elastan nebo polyester kvůli pružnosti. Bavlna je jemná bílá substance sestávající z vláken získávaných ze semen rostlin, které patří k rodu Gossypium (bavlník).

Bavlna (látka) se rozděluje na tkaninu a úplet. Kromě 100% bavlny jsou na trhu také k dostání různé příměsi, jako například elastan, polyester, bavlněný tyl, laminovaná bavlna, dyftýn a bavlněné froté.

Seriál o materiálech: Bavlna (Calvin Klein)

Jasnou výhodou bavlny je fakt, že jde o přírodní materiál, který vyniká hlavně svou pevností a to se samozřejmě pozitivně projevuje hlavně při praní. Je velmi prodyšná, takže pokožka může dýchat, což ocení hlavně alergici.

Mezi nevýhody bavlny patří mačkavost, pomalé schnutí, žmolky.

V obchodech můžete narazit také na bio bavlnu. Její pěstování a zpracování je velmi složité, protože bavlník vyžaduje specifické podmínky k životu. Bio bavlna je pěstována bez chemických postřiků za využití přírodních zákonitostí. Na povrchové úpravy vlákna se používají přírodní oleje a pro barvení jíl, byliny či šetrná syntetická barviva.

Při praní bavlny je doporučeno dodržovat několik zákonů. Určitě se řiďte pokyny, které u jednotlivých kusů naleznete na štítku. Nejčastěji se bavlna pere na třicet stupňů, ale existují kousky, které musíte prát ručně či risknout ruční praní u pračky. Rozhodně třiďte prádlo podle barev (bílé, tmavé, barevné prádlo) a vkládejte oblečení do pračky naruby.

Seriál o materiálech: Bavlna

A co vy? Preferujete bavlnu, nebo raději sáhnete po jiném materiálu?

 

Autor: Matěj Kašpar                                                                                                                                                                           pinterest 

Související články

Sdílejte tento článek

Zobrazit všechny komentáře (5)

Wandemar Linska


2019-03-20 10:53:45

Nejlepší materiál na světě. Je prostě super.

Babeta Trefná


2019-02-27 13:16:03

Bavlna je jeden z nejpříjemnějších materiálů jaký znám.

Filip


2019-01-21 21:30:46

jsou na trhu také k dostání různé příměsi, ale bavlna je nejlepší, že?

Jupík


2018-10-27 11:56:48

Pro mě snad jedině bavlna.

Fanda


2018-07-23 15:51:32

Hezky jsem si pocetl. Bavlna je nejlepsi material pro mou pokozku.

Přidat komentář


Jsme Trenýrkárna.cz

Jsme největší český e-shop s pánským spodním prádlem, ale máme i dámské spodní prádlo. Vybrat si u nás můžete z více než 150 000 ks spodního prádla skladem. Vyberete si od českých až po světové značky spodního prádla za rozumné ceny. Trenky, boxerky, spodní prádlo pro páry, prostě co vás napadne. Pokud můžeme doporučit, určitě se podívejte na českou značku Styx, jejíž kompletní výroba je přímo v České republice. A to není vše, jistě vás zaujme i široký výběr velikostí spodního prádla a to až do 10 XL. Není tajemstvím, že nás to co děláme baví a to již přes 10 let.


100% hodnocení
3 268 recenzí

98% hodnocení
7 322 recenzí