120 dní na výměnu a vrácení zdarma
98 % zákazníků doporučuje obchod
Přes 400 000 kusů spodního prádla za skvělé ceny
Víkendový výprodej
Slevy až 80 %
Víkendový výprodej

Spodní prádlo s certifikátem – záruka kvality i férových pracovních podmínek


Zorientovat se v nabídce textilu, spodního prádla nevyjímaje, může být docela oříšek. Především v situaci, kdy vám nezáleží jen na barvě, vzoru a velikosti, ale také na kvalitě materiálu nebo udržitelné výrobě. Proto vznikly certifikáty, které garantují, že produkty splnily nastavené podmínky. Díky tomu se snadno zorientujete a můžete si vybrat takové prádlo, které odpovídá nejen vašemu vkusu, ale také vašim hodnotám.


K čemu jsou certifikáty vlastně dobré?


Textilních certifikátů existuje celá řada a každý z nich se zaměřuje na něco trochu jiného. Některé kontrolují pouze původ zdrojového materiálu, další se zabývají i následným zpracováním nebo pracovními podmínkami, za kterých oblečení vzniká. Tento jednoduchý průvodce textilními certifikáty vám usnadní orientaci a pomůže s informovaným výběrem.

 Oeko-Tex

Certifikát Oeko-Tex patří k nejznámějším a také nejrozšířenějším certifikátům. Mezinárodní testování zaručuje, že vaše oblečení je vyrobeno ze zdravotně nezávadných materiálů a neobsahuje žádné škodlivé chemikálie. Takové látky můžete s klidným svědomím dopřát i svým dětem.


* Testy škodlivých látek jsou založeny na nejnovějších vědeckých poznatcích a stále probíhá jejich aktualizace.
* Certifikát odpovídá mezinárodním standardům – produkty s certifikátem Oeko-Tex splňují stejná kritéria po celém světě.
* Vzorky se testují na hodnotu pH, obsah formaldehydu, přítomnost pesticidů, obsah těžkých kovů nebo použití konzervačních látek (např. pentachlorfenol a tetrachlorophenol).
* Oeko-tex certifikát garantuje nepřítomnost alergizujících a potenciálně karcinogenních barviv.


Z výrobků prodávaných na našem e-shopu mají certifikát Oeko-tex produkty značek Gino/Gina, Mons Royale, Fila, Boma, Levis a další.


GOTS

Certifikát GOTS představuje nejpřísnější certifikaci pro výrobky z organických vláken, tedy organickou bavlnu, len a další. Jeho velkou předností je zaměření na celý výrobní proces – od produkce vláken až po konečnou výrobu oblečení a jeho export. Všechny články řetězce musí dbát na ochranu životního prostředí a pro získání certifikátu je nutné uchovávat kompletní záznamy o používání chemických látek během zpracování.


* Certifikát potvrzující organický původ vláken.
* Sleduje produkty po celou dobu výrobního procesu. Zakázáno je používání toxických kovů, rozpouštědel nebo geneticky modifikovaných organismů.
* Klade důraz i na obalový materiál, který nesmí obsahovat PVC.
* GOTS certifikát bere v úvahu také sociální a etickou stránku výroby. Patří sem například bezpečnost a čistota na pracovišti, zákaz dětské práce nebo garantovaná minimální mzda.


Certifikátem GOTS se mohou pyšnit například menstruační kalhotky Bodylok.


GRS (Global Recycled Standard)

Certifikát GRS vznikl jako norma společnosti Textile Exchange. Ta si dala za cíl co nejvíce snížit negativní dopady zpracování textilních vláken. Pomáhá také výrobcům a zpracovatelům textilu zařadit téma ochrany klimatu do jejich firemních zásad, a tím přistupovat k ochraně životního prostředí odpovědněji. Pokud vám není příroda lhostejná a chcete si být jistí, že vaše nákupy nepřispívají k jejímu ničení, pak jste na správné adrese.


* V rámci GRS existuje několik certifikovaných standardů – pro zodpovědné zpracování materiálů, pro obsah organických látek nebo pro zodpovědnou výrobu.
* Při udělování certifikátu se zkoumá celý řetězec zpracování, od pěstování a výroby materiálu, až po environmentální dopady výroby.
* Výrobky s certifikátem GRS musí obsahovat minimálně 20 % recyklovaného materiálu.


RCS (Recycled Blended Standard)

Rovněž norma RCS ověřuje přítomnost a množství organického materiálu v textilních výrobcích. Před udělením certifikátu projde zkoumáním celý dodavatelský řetězec a pozornost se soustředí především na materiály třetích stran. Cílem RCS je zvýšit množství používaných recyklovaných materiálů.


* Výrobky s certifikátem RCS musí obsahovat alespoň 5 % recyklovaného materiálu.
* Norma se používá především pro sledování recyklovaných surovin v celém řetězci dodavatelů.
* Nesoustředí se na sociální aspekty zpracování a výroby oblečení.


Certifikáty RCS a GRS mají například oblíbené trenýrky a plavky 69SLAM.


OCS (Organic Blended Content Standard)

OCS patří také mezi certifikáty vydávané společností Textile Exchange a je určena pro všechny nepotravinářské výrobky, které obsahují minimálně 95 % organických látek. Původně se norma OCS vztahovala pouze na bio bavlnu, ale postupně se rozšířila i na další textilní vlákna.


* OCS sleduje tok surovin od jejich zdroje až po konečný výrobek.
* Všechny produkty s tímto certifikátem musí obsahovat 95 – 100 % organických látek.
* OCS však nesleduje používání chemikálií.
* Nezabývá se sociálními ani environmentálními aspekty výroby produktů.

.


BCI (Better Cotton Initiative)

Jak už slova „better cotton“ napovídají, tato certifikace se vztahuje pouze k bavlněným výrobkům, konkrétně řeší udržitelnost jejího pěstování a zpracování. Better cotton, tedy „lepší bavlna“, klade důraz na ochranu plodin i půdy, na rozumné zavlažování, kvalitu vláken i pracovní podmínky.


* Pro získání certifikátu BCI musí výrobek obsahovat nejméně 5 % better cotton. V následujících pěti letech se potom obsah zvyšuje až na 50 %.
* Produkty mohou kromě organické bavlny obsahovat i tu běžnou.
* Certifikát BCI není trvalý, po pěti letech se musí znovu obnovit.
* Společnost Better Cotton se zaměřuje také na sociální aspekty výroby a její dopad na životní prostředí.
*  Působí především v Indii, Pákistánu, Brazílii nebo západní a střední Africe.




100% hodnocení
7 017 recenzí

98% hodnocení
15 221 recenzí