120 dní na výměnu a vrácení zdarma
98 % zákazníků doporučuje obchod
Přes 350 000 kusů spodního prádla za skvělé ceny
Slevy 40 až 80 %
Zvýhodněná balení se slevou až 72 %

Jak vybrat pánské plavky: přehled nejoblíbenějších střihů i materiálů

Uveřejněno: 12.05.2023 11:59:19
Kategorie: MÓDA

Chcete plavky pro muže, které vám perfektně sednou? Nechte si na výběr dostatek času. Buďte realisté a plavky vybírejte podle toho, jakou máte postavu. Kromě toho zohledněte i to, jakým činnostem se budete v plavkách věnovat. Budete v nich spíše posedávat u baru a popíjet drinky? Věnujete se závodnímu plavání? Hledáte pohodlné plavky, ve kterých strávíte rodinnou dovolenou? Odpovězte si na otázky a podle odpovědí vyberte nejvhodnější střih.

https://i.cbc.ca/1.5176849.1560551615!/fileImage/httpImage/image.jpg_gen/derivatives/16x9_780/swim.jpg

Jaké střihy plavek jsou nejoblíbenější?

V současné době je v nabídce hned několik střihů pánských plavek. Ten nejvhodnější zvolte podle toho, jakým aktivitám se v nich budete věnovat. Pamatujte také na to, že každé postavě sluší jiné plavky pro muže. Zatímco pro sporťáky jsou v nabídce sportovní slipové plavky, pro pohodáře, kteří si rádi dají drink u baru a pak se na chvíli smočí ve vodě, jsou ideální volbou šortky na plavání.

Kraťasy na plavání

Jedná se o jeden z nejběžnějších a nejoblíbenějších střihů. Vypadají podobně jako trenky nebo šortky jen s tím rozdílem, že jsou přizpůsobeny plavání. Šijí se z lehkých a rychleschnoucích materiálů. Nejčastěji se jedná o polyester. Koupací šortky jsou opatřeny síťkou, a tak vše udrží na svém místě. K dostání jsou s kratším i delším vnitřním švem. Perfektně se hodí pro procházky na pláži nebo sezení u baru.

Tento střih plně zahaluje hýždě a částečně i stehna. Někomu mohou šortky při plavání vadit. Více látky totiž nasákne více vody. V tomto případě sáhněte po šortkách s kratší nohavičkou. Pohodlné plavky ve střihu trenek na koupání má ve své nabídce například značka O´Neill.

Dejte si ale pozor. Do některých bazénů je vstup v kraťasových plavkách zakázaný. Provozovatelé argumentují tím, že jsou plavky nerozeznatelné od běžných šortek, které znečišťují vodu v bazénu.

https://www.realmenrealstyle.com/wp-content/uploads/2014/11/The-Mans-Guide-to-Swimwear.jpg

Boardové šortky

Boardšortky nosí zejména sportovci, kteří se věnují vodním sportovním aktivitám. Jde třeba o surfaře nebo paddleboardisty. Na první pohled vypadají podobně jako šortky na plavání. Na rozdíl od nich jsou ale delší. Obvykle sahají až ke kolenům, nebo pod ně. Nemají elastický pas a jsou přiléhavější než kraťasy na koupání. Proto nehrozí, že by vás přebytečný materiál obtěžoval při manipulaci s prknem.

https://www.realmenrealstyle.com/wp-content/uploads/2022/08/swimwear-4.jpg

Sportovní slipové plavky

Slipové plavky vypadají jako klasické pánské spodní prádlo,slipy. Přestože je ve větší míře nahrazují koupací šortky a boxerky, někteří muži na ně nedají dopustit. Plavky, které mají přední část ve tvaru V zcela, odkrývají stehna, takže se v nich rovnoměrně opálíte. Vzhledem k tomu, že se jedná o střih, který má nejméně textilního materiálů, je ideální pro sportovní plavání, protože snižuje odpor vody. Tělo perfektně obepne a dobře drží na místě. Slipové plavky šije například značka Tommy Hilfiger.

https://d15-a.sdn.cz/d_15/c_img_E_E/OtGCDru.jpeg?fl=cro,0,0,800,1190%7Cres,1024,,1%7Cwebp,75

Boxerky na koupání

Boxerky na koupání těsně přiléhají k tělu. Postavu zahalují od pasu až po stehna. K dostání jsou boxerky s různou délkou nohaviček. Vyplatí se vybírat podle toho, jak silná stehna máte. Silnější stehna si budou lépe rozumět s delšími nohavičkami. V boxerkách se neopálíte tak dokonale jako ve slipových plavkách. Opálení však bude rovnoměrnější než v koupacích kraťasech. Stylové plavky ve střihu boxerek najdete v nabídce značky Puma.

V boxerkách si dobře zaplavete, ale budou pohodlné i při ledabylém lenošení a volnočasových aktivitách.

https://i.cbc.ca/1.5174475.1560456123!/fileImage/httpImage/image.jpg_gen/derivatives/original_1180/swimwear.jpg

Výběr pánských plavek podle typu postavy

Pánské plavky byste měli vybírat podle toho, jak moc „udělaní“ jste. Zatímco někdo se pyšní vyrýsovanými břišáky, jiný má od přírody nadělené větší bříško. Buďte k sobě při výběru upřímní. Správný střih, ale také barva plavek dokážou skrýt nedokonalosti a vystavit na odiv přednosti.

  • Silnější postava – sáhněte po plavkách s vyšším pasem. Jestliže máte větší bříško, ale štíhlé nohy, upozorníte na ně krátkými nohavičkami. Guma v pase by měla být spíše užší a rozhodně by se neměla zařezávat. Plavky, které vám sednou, má v nabídce třeba značka Calvin Klein.

  • Široké boky – pro muže s širšími boky jsou ideální volné šortky. Rozhodně se vyhněte slipovým plavkám. Délku nohaviček vybírejte podle své výšky. Čím vyšší jste, tím delší nohavičky si můžete dovolit.

  • Štíhlá postava – obléknout můžete jakýkoliv střih plavek. Vzhledem k subtilnější postavě budou nejvhodnější volnější plavky, které vám pár kilo přidají. Sáhněte po volných kraťasech s nohavičkou a širší gumou.

  • Menší postava – pokud se neřadíte mezi dlouhány, kteří by mohli z fleku hrát basketbal, oblečte boxerky, které končí těsně pod zadkem. Pamatujte, že dlouhé nohavičky opticky zkracují nohy, což při vaší postavě nepotřebujete.

  • Vypracovaná postava – parádně vám budou sedět veškeré střihy plavek. Pokud své tělo rádi dáváte na odiv, oblékněte slipové nebo boxerkové plavky.

https://www.realmenrealstyle.com/wp-content/uploads/2022/08/swimwear-3.jpg

Materiály, ze kterých se plavky šijí

Plavky jsou k dostání z různých materiálů. Nejčastěji se jedná o umělá vlákna, která dobře snáší chlorovanou nebo slanou vodu, dobře schnou a jsou odolné vůči ostrým slunečním paprskům. V poslední době jsou k dostání i materiály, které vás chrání před UV zářením.

Mezi nejpoužívanější plavkové materiály patří:

  • Polyamid – jedná se o pevný a odolný materiál, který rychle schne. Je příjemný a hladký na omak, takže si s ním bude vaše pokožka perfektně rozumět. Často se kombinuje s elastanem, který látce propůjčuje pružnost. Proto plavky perfektně sedí na těle.

  • Polyester – další umělý materiál, který se pyšní dlouhou životností a stálobarevností. Navíc rychle schne. Šije se z něj sportovní spodní prádlo, ale také zmiňované plavky.

Nošení pánských plavek v proměnách historie

Věděli jste, že se dříve nošení plavek vůbec neřešilo? Prostě jste plavali tak, jak vás pánbůh stvořil. Chození bez plavek bylo v pořádku mezi muži. Pokud jste plavali společně se ženami, očekávalo se, že budete nosit plavky. Například v Americe na konci 19. a na začátku 20. století nošení plavek upravovaly zákony. A byly skutečně přísné!

Podle zákona nesměli muži na veřejnosti chodit s odhalenou hrudí. Nosili vlněné jednodílné plavky s krátkými rukávy a nohavicemi. Ve 30. letech se však proti tomuto zákazu protestovalo, a tak byl v roce 1936 zákaz chození s odhalenou hrudí zrušený.

 

Sdílejte tento článek

Přidat komentář


Kdo jsme? Jsme Trenýrkárna.cz

Jsme největší český e-shop s pánským spodním prádlem, to ale neznamená, že jsme orientovaní pouze na pánský sortiment. Naopak! Na své si u nás přijdou všichni jakékoliv věkové kategorie. A že je z čeho vybírat! Najdete u nás tuzemské značky stejně tak jako světové. Trenky, boxerky, kalhotky, podprsenky, … Chcete si s protějškem udělat radost párovým prádlem? Máme! Hledáte nadstandardní velikosti? Máme! Najdete u nás zkrátka všechno, co vás napadne. A to není všechno. Znáte českou značku Styx? Ne? Tak to pojďme napravit! Výroba značky Styx je kompletně orientovaná v ČR a navíc výrobky prochází ruční kontrolou. No a my za kvalitu jejich výrobků dáme ruku do ohně! Dejte nám šanci. To, co děláme, nás baví už přes deset let a snažíme se, aby vás to bavilo s námi.


100% hodnocení
5 940 recenzí

98% hodnocení
12 323 recenzí