120 dní na výměnu nebo vrácení zboží
98 % zákazníků doporučuje obchod
Přes 150 000 kusů spodního prádla ihned k odeslání

PUMA - FENOMÉN ZROZENÝ Z BRATRSKÉ VÁLKY

Uveřejněno: 2017-02-06 14:14:06
Kategorie: SPOLEČNOST , TIPY

Pokud máte sourozence, asi jste se možná někdy neshodli. To se přirozeně stává. Hádáme, že taková "bitka", jako se kdysi strhla mezi bratry Adolfem a Rudou Dasslerovými, se vás tak docela netýká. A to je možná škoda. Z rozbroje těchhle šikovných obchodníků povstali dva světoví módní giganti.

Značky Adidas a Puma si konkurují dodnes!

bratři Dasslerovi

Bratři Adolf a Rudolf Dasslerovi | zdroj: www.tharawat-magazine.com

Těžko uvěřit, že základy miliardového byznysu dvou ze tří největších zvířat dnešního módního sportovního průmyslu byly položeny v maminčině prádelně. Adolf, sportovní nadšenec, zapáleně vymýšlel neotřelý design. Rudolf se zase jevil jako obratný obchodník, a tak se bratrské duo pěkně doplňovalo.

1924 - Bratři Dasslerovi založili firmu Gebrüder Dassler Schuhfabrik ve městě Herzogenaurach v Německu. Němčináři již tuší, že šlo o výrobu bot, a to speciálně obuvi pro sportovní využití. Tenisky se vyráběly ručně, a protože sem tam vypadl proud, bylo třeba, aby jeden z bratrů sedl na kolo a roztočil provizorní generátor.

Gebrüder Dassler Schuhfabrik

Továrna bratrů Dasslerových, 1924 | zdroj: cloudfront.net

1928 - Nebývalý úspěch bot z této továrny přišel již čtyři roky poté. Výkvět tehdejší německé atletické reprezentace sportoval právě v těchto tretrách na letních olympijských hrách v Amsterdamu.

Sprinterská bota 1928

Sprinterská bota z olympijských her v Amsterdamu, 1928 | zdroj: www.designboom.com

1936 - Zlomový okamžik a světový věhlas však přišel se čtyřnásobným vítězstvím afroamerického sprintera Jesse Owense, který, jak jinak, obul právě "Dassler spikes". Vzhledem k barvě pleti a tehdejším politickým okolnostem šlo o relativně kontroverzní spojení.

V průběhu několika let se boty bratrů Dasslerových zasloužily o celkově sedm zlatých a pět bronzových medailí na olympijských hrách, pokořily pět olympijských rekordů a dva světové. Famózního uspěchu atletických bot z továrny Dasslerových si nešlo nevšimnout a jejich věhlas se rozšířil daleko za hranice Německa. Jen do začátku 2. světové války se v továrně vyrábělo okolo 200 tisíc bot ročně!

Jess Owens 1936

Jess Owens na olympijských hrách, 1936 | zdroj: loveadidas.files.wordpress.com

1947 - V tomto roce se společná historie značek Adidas a Puma, a zároveň cesta dvou vizionářských bratrů, rozchází. Pravé důvody náhlé nevraživosti Adolfa a Rudy už se asi nedozvíme. Jedna z teorií hovoří o antipatiích jejich manželek, politických neshodách, nebo dokonce o milostné aférce Rudy s manželkou bratra Adolfa. Bratrské dvojce je holt šmitec!

1948 - Ruda Dassler zakládá firmu PUMA a na trh přichází s prvními fotbalovými keckami "ATOM", které si nazulo hned několik západoněmeckých čutálistů v prvním poválečném mači proti Švýcarsku.

1952 - Obchodně zaměřený Rudolf nezahálí a spolu se skupinou odborníků vyvíjí úplně první fotbalovou kopačku se šroubovacími kolíky na světě - "SUPER ATOM". Mimo to, že jsou tyto kopačky převratnou novinkou, můžeme je i považovat za počátek velkého přínosu značky Puma do fotbalového dědictví.

Super Atom

Rudolf Dassler a "PUMA Super Atom" | zdroj: www.puma-catchup.com

V následujících letech slaví kecky Puma nebývalý úspěch jak na poli fotbalu, tak na poli atletiky. Kopačky Super Atom jsou rozšířené o verzi "BRASIL", která se těší slávě hlavně díky vítězství týmu Hannover 96 v německé lize. Největší hvězdy týmu totiž obuly právě tyhle boty. Následuje plejáda atletického i fotbalového úspěchu týmů i jednotlivců, kteří značku Puma povznesli ještě výše.

1970 - Nejrůznějšími tituly ověnčený "fotbalista století" Pelé oficiálně propaguje značku a s kopačkami Puma vyhrává i titul světový. Co víc si mohla Puma přát! :)

Pelé a Puma

Pelé | zdroj: www.guiadoboleiro.com

1977Puma fušuje i do tenisu a, jak jinak, obléká a obouvá top hráče tehdejší doby.

Puma Tenis 1977

zdroj: cloudfront.net

1979 - Po několika inovacích v průběhu předešlých let přichází Puma s novým designem loga. Toto logo se používá úspěšně dodnes!

Puma logo

zdroj: www.fineprintnyc.com

80. léta - Spolupráce s největšími hvězdami sportu směle pokračuje. Diego Maradona proslavil kopačky svým fenomenálním gólem století a v závěsu nejsou ani tenisoví mistři, jako například Boris Becker a jeho vítězství ve Wimbledonu nebo tehdejší nejlepší ženská hráčka světa Martina Navrátilová. Boris posunul svou spolupráci ještě dále a vyvíjel spolu s Pumou speciální tenisku, která by umožňovala hráči více riskovat a zároveň si nezlámat kotník.

Martina Navrátilová

Martina Navrátilová | zdroj: www.autogramy-podpisy.cz

90. léta - Z událostí 90. let stojí za zmínku, kromě řady zlatých medailí a sportovních výsledků, hned několik legendárních milníků. Jedním z nich jsou například tenisky "TRINOMIC", které se vyrábějí i dnes v téměř nezměněné podobě.

1993 - Do vedení společnosti Puma byl dosazen třicetiletý, tehdy nejmladší výkonný ředitel v historii Německa, Jochen Zeitz, který pozvedl brand Puma z tehdy levněji braného segmentu mezi top tři lifestylové sportovní značky na světě. Firmu Puma vyvedl svým vedením z finančích obtíží.

1996 - Kampaní s kontaktními čočkami v podobě loga Pumy, kterou odprezentoval britský sprinter Linford Christie, dala Puma najevo, že je především inovativně smýšlející značkou. Tento marketingový tah inspiroval marketéry daleko mimo sportovní odvětví.

Linford Christie

zdroj: puma.com

2002 - Serena Williams odtajnila svou Puma kolekci, obsahujíc i sexy "catsuit", ve kterém si zahrála na US Open a vzbudila právem pozornost.

Serena Williams

Serena Williams | zdroj: media1.popsugar-assets.com

2004 - Ferrari podepsalo několikaroční kontrakt s firmou Puma a spojení dvou legend mohlo začít. Puma, jak jinak, navrhla kompletní výstroj od bot, oděvů až po doplňky pro celosvětovou distribuci. Produkty s licencí Ferrari se vyráběji úspěšně doposud.

Puma a Ferrari

Puma & Ferrari | about.puma.com

2008 - Usain Bolt! Kdyby měla většina lidí jmenovat jednoho slavného atleta, byl by to právě on. Není divu, že po nejrychlejším člověku planety Puma chňapla a vzhledem k minulosti také není divu, že své tituly vyběhal právě v botách Puma.

Usain Bolt Puma

zdroj: www.fiveous.com

Kromě kampaní na běžeckou obuv se sympatický běžec objevil v následujících letech třeba i v tanečně pojaté reklamě na vůni. Je to prostě borec!

zdroj: youtube.com

2015 - Ne tak docela sportovní, ale přesto mega-superstar Rihanna se stala světovou ambasadorkou a "kreativní ředitelkou" pro ženský segment produktů Puma a podílí se na několika kolekcích. Puma se tak nově soustřeďuje na spolupráci s idoly z oblasti šoubyznysu. Rihanna je vskutku perfektní začátek!

Rihanna Puma

zdroj: shakarasquare.com

Na černobílou reklamu s Rihannou v hlavní roli se můžete mrknout zde:

zdroj: youtube.com

2016 - Jelikož Ferrari v F1 už přece jen tolik nefrčí, obléká Puma nově členy týmu RED BULL RACING F1.

Puma & Red Bull Racing F1

Daniel Ricciardo | zdroj: www.sportshoeoutlets.com

A to by bylo, abychom nenarazili na alespoň jednu z postaviček klanu Kardashian/Jennerových. Kylie Jenner je se svými 80+ miliony followery na sociálních sítích považována za jednu z největších hvězd současnosti. Udává trendy a omladina ji i přes notnou dávku plastických operací přímo žere. Toho využila Puma, která ji dosadila do své dravé kampaně. Jestli se Kylie k Pumě hodí, posuďte sami...

Kylie Jenner Puma

zdroj: sneakersmadame.com

Že Kylie nevypadá zrovna jako velká sportovkyně, nevadí! Sportovní outfit jí sluší, a o to jde především. Mrknout na její těsný úbor můžete v oficiálním klipu:

zdroj: youtube.com

2017 - Na nejnovější kampaň nemohla Puma zvolit víc trendy interpreta, než je momentálně The Weeknd. Vzhledem k jeho fanouškovské základně, množství hitů a pletkám s nej sexy kočkami světového šoubyznysu mají jeho značkové boty pozornost zaručenou.

The Weeknd

The Weeknd v kampani pro Pumu | zdroj: www.highsnobiety.com

The Weekndovu bezstarostnou procházku městem v keckách Puma si můžete prohlédnout ve videu níže.

zdroj: www.youtube.com

Puma je bezesporu jedna z top světových značek v branži se sportovní módou, a vzhledem k její bohaté historii a neotřelým nápadů se jen můžeme těšit, s čím přijde příště. Ať už se jedná o hudbu, sport, životní styl, kosmetiku nebo cokoliv, co je aktuálně IN, Puma se bude vždycky snažit urvat to nejlepší.

A proto na Trenýrkárna.cz najdete vždy čerstvé kousky spodního prádla této značky. Za kvalitou, maximálním komfortem, designem a super cenou stojí téměř století usilovné práce a zkušeností. Puma #ForeverFaster

KK

Sdílejte tento článek

Zobrazit všechny komentáře (9)

PUMA


2019-02-28 00:31:30

Pumu mám nejraději.

Lukáš Beran


2018-10-28 14:24:40

Viděl sem film, úžasný.

Puma me bavi


2018-09-17 21:01:07

Super znacka a podle me i nejlepsi, co myslite?

Tonda


2018-08-25 21:49:06

Bratři Dasslerovi byli frajerři.

Mayer R.


2018-08-24 19:02:28

Rok 1936 je přímo hustarna. Stejne ta historie je neco.-

Rob Vláďa


2018-08-24 19:01:47

Fotky mě fascinují. mazec článek.

Thomíno


2018-08-24 18:45:21

taky bych chtel svoji znacku ale dnes uz je na svete vsechno, puma je super popularni

kampan


2018-08-24 16:58:36

weekend to dava huste tu Pumu. Dobra kampan.

Nej


2018-08-23 17:43:42

Puma je super značka, má nej.

Přidat komentář


Jsme Trenýrkárna.cz

Jsme největší český e-shop s pánským spodním prádlem, ale máme i dámské spodní prádlo. Vybrat si u nás můžete z více než 150 000 ks spodního prádla skladem. Vyberete si od českých až po světové značky spodního prádla za rozumné ceny. Trenky, boxerky, spodní prádlo pro páry, prostě co vás napadne. Pokud můžeme doporučit, určitě se podívejte na českou značku Styx, jejíž kompletní výroba je přímo v České republice. A to není vše, jistě vás zaujme i široký výběr velikostí spodního prádla a to až do 10 XL. Není tajemstvím, že nás to co děláme baví a to již přes 10 let.


100% hodnocení
3 279 recenzí

98% hodnocení
7 756 recenzí