120 dní na výměnu a vrácení zdarma
98 % zákazníků doporučuje obchod
Přes 350 000 kusů spodního prádla za skvělé ceny
Slevy 40 až 80 %
Black Friday

Rady a tipy jak zamaskovat opálená ramínka?

Uveřejněno: 21.09.2021 15:44:39
Kategorie: TIPY

Léto a opalování spolu jdou ruku v ruce. Radost z nádherně opáleného těla vám ovšem mohou zkazit nedostatky, mezi které patří zejména nesouvislé opálení. Typicky se jedná o opálená ramínka nebo nerovnoměrně opálený výstřih. Tyto nedostatky pak vyniknou tehdy, když si oblečete outfit, který nevhodné opálení odhalí. Naštěstí si z těchto nedostatků nemusíte dělat hlavu. Existuje totiž několik způsobů, jak opálení vyrovnat.

Zdroj: https://unsplash.com/photos/BC49M6wl--8

Jak se správně opalovat a předcházet „vypálenému“ oblečení

Jestliže se chcete správně a zdravě opalovat, vyplatí se nejen investice do kvalitní opalovací kosmetiky, nebo můžete použít i samoopalovací krémy. Při opalování je důležité také znát svůj fototyp kůže. Podle fototypu kůže budete vědět, jakou dobu můžete na slunci strávit, aniž byste se spálili.

  • Fototyp I – osoby mají citlivou pokožku, bledou pleť, pihy, světlé oči, nazrzlé až zrzavé vlasy. Pro opalování by měly používat přípravky s faktorem SPF 50+. Na slunci by měly trávit 5–10 minut.

  • Fototyp II – lidé s citlivou pokožkou a světlou pletí. Mohou mít pihy, blonďaté až hnědé vlasy, oči šedé, modré nebo zelené. Po opalování kůže zrudne, ale málokdy zhnědne. Pokožku by pod „českým“ sluncem měli chránit faktorem SPF 50. Na sluníčku by měli pobývat 10–20 minut.

  • Fototyp III – tito lidé mají pokožku, která na slunci nezrudne a hezky hnědne. Obvykle se jedná o osoby se světlehnědou barvou pleti, bez pih, s tmavšími blond či kaštanově hnědými vlasy. Oči mají hnědé nebo šedé. V Česku by se měli mazat faktorem SPF 10–15. Ideální doba slunění se pohybuje mezi 20 až 30 minutami.

  • Fototyp IV – typická je hnědá až olivová pleť bez pih, tmavohnědé až černé vlasy. Pokožka po opalování téměř nikdy nezrudne a snadno hnědne. V tuzemsku se doporučuje používat faktor SPF 5, v zahraničí vyšší. Přestože se tito lidé dobře opalují, měli by ochranné krémy používat.

Opalování na nudapláži nebo alespoň ve vhodných plavkách

Pokud nechcete mít v létě vypálená ramínka od podprsenky, špatně opálený dekolt a tzv. redneck, kterému kraluje výstřih z trika nebo vypálený krátký rukáv, vsaďte na oblečení, které ramínka nemá. U vody je nejlepší se opalovat „na Adama“ nebo „Evu“. Pokud nepatříte mezi naturisty, sáhněte alespoň po vhodných plavkách. Ideální je horní díl plavek bez ramínek. Kalhotky volte bikinového střihu na zavazování.

Sdílejte tento článek

Přidat komentář


Kdo jsme? Jsme Trenýrkárna.cz

Jsme největší český e-shop s pánským spodním prádlem, to ale neznamená, že jsme orientovaní pouze na pánský sortiment. Naopak! Na své si u nás přijdou všichni jakékoliv věkové kategorie. A že je z čeho vybírat! Najdete u nás tuzemské značky stejně tak jako světové. Trenky, boxerky, kalhotky, podprsenky, … Chcete si s protějškem udělat radost párovým prádlem? Máme! Hledáte nadstandardní velikosti? Máme! Najdete u nás zkrátka všechno, co vás napadne. A to není všechno. Znáte českou značku Styx? Ne? Tak to pojďme napravit! Výroba značky Styx je kompletně orientovaná v ČR a navíc výrobky prochází ruční kontrolou. No a my za kvalitu jejich výrobků dáme ruku do ohně! Dejte nám šanci. To, co děláme, nás baví už přes deset let a snažíme se, aby vás to bavilo s námi.


100% hodnocení
5 944 recenzí

98% hodnocení
12 323 recenzí