Výhodný čtvrtek
Doprava zdarma
Výhodný čtvrtek

5 důvodů, proč by se chlap neměl stydět nosit růžovou barvu

Uveřejněno: 04.12.2018
Kategorie: TIPY

Za posledních 60 let byla růžová barva často mylně přisuzována pouze dámskému pokolení. Pravdou však je, že například v 18. století nosili muži růžové obleky vyrobené z hedvábí, které měly navíc květinové výšivky. Zmíněné obleky byly v té době považovány za vysoce maskulinní. Růžová byla dříve definována jako “válečná barva“, jelikož je blízce příbuzná s červeným odstínem. Na počátku 20. století společnost Brooks Brothers na trh uvedla košili růžového odstínu, ze které se stal vyloženě hit, co se vysokoškolských studentů týče. Růžová byla pro pány módní do roku 1920 a trochu i roku 1930, ale poté nejen tento druh módy, ale i myšlení postupem času zanikly kvůli vývoji společnosti. Zkrátka klasika… Jeden trend odchází, je nahrazen jiným a společnost to následuje. Pánové? Máme pro vás 5 důvodů, proč byste se neměli stydět nosit růžovou. Jdeme na to!  

MŮŽE ZA TO ODĚVNÍ PRŮMYSL

Kolem roku 1950 začala společnost růžovou barvu přisuzovat holčičkám a modrou chlapečkům kvůli rozlišení pohlaví. Toho se samozřejmě chytnul oděvní průmysl, který na tom do dnes vydělává pořádný balík.  

          

RŮŽOVÁ Z VÁS NEDĚLÁ MÉNĚ MUŽE

Společnost umí člověku vnutit mnohé, ale zamyslete se, opravdu má růžová barva moc měnit pohlaví? NE! A stejně tak samozřejmě nedefinuje orientaci. Vše je pouze a jedině o inteligenci a zdravém sebevědomí.

Výsledek obrázku pro men thinking

            

RŮŽOVÁ VÁS ODLIŠÍ

Čistě teoreticky. Když shromáždíme okolo stovky mužů s podmínkou obleku. Pravděpodobně 95 % mužů zvolí bílou či světle modrou košili, jelikož kdysi dávno společnost tyto barvy určila jako konzervativní + ne každý chce vyjít z davu. Co to znamená? Příležitost! Můžete na sebe upozornit a obléci růžovou barvu. Nicméně zvolte raději světlý odstín, protože NECHCETE PŮSOBIT AGRESIVNĚ. Studie dokonce potvrdila, že muži nosící růžovou, vydělávají více peněz.

      

ŽENY MILUJÍ RŮŽOVOU BARVU

Není tajemstvím, že oblíbenou barvou žen je často růžová a věřte nebo ne, muž v růžové je pro ženy lákadlem, protože tato barva značí sílu a sebevědomí.

Výsledek obrázku pro woman thumbs up gif

      

BUDE MI RŮŽOVÁ BARVA SLUŠET?

Pokud jste opálení nebo zkrátka tmavší pleti, budete v růžové vypadat jako král a navíc můžete zvolit jakýkoliv odstín. Stejné zásady patří pro světlejší pleť BEZ TENDENCE ZARUDNUTÍ, ale doporučujeme světlejší odstíny. Jestli jste spíše světlejší a ještě k tomu narůžovělé pleti s tendencí zarudnutí, pak je pro vás růžová spíše NE, protože tyto znaky ještě zvýrazní. Zde je několik příkladů, jak správně nosit růžovou.

TIP: Díky samoopalovacím přípravkům mohou být i pánové opálení po celý rok.


Jak už jsme několikrát podotkli, růžová barva značí sebevědomí a sílu, zapomeňte tedy na 70 let staré zásady a vystupte s námi z davu. Trenýrkárna.cz nabízí růžové spodní prádlo, které rozhodně stojí za pozornost - ZDE

 

AUTOR: Matěj Kašpar 

Související články

Sdílejte tento článek

Přidat komentář


100% hodnocení
7 070 recenzí
98% hodnocení
15 416 recenzí