Doprava na vše ZDARMA!
Doprava zdarma
Slevy 40 až 80 %

Červené trenýrky opět v akci! Co vlastně symbolizují? Více v článku!

Uveřejněno: 18.06.2018
Kategorie: OSOBNOSTI , SPOLEČNOST

Českou republiku opět fascinují rudé trenýrky. Tentokrát však nešlo o strategii skupiny Ztohoven, ale o symbolické spálení mostu mezi prezidentem a novináři. Kdo má tento akt na svědomí? Samotný prezident. Čtěte dál.

Historie má tendenci se opakovat, ale prezident České republiky Miloš Zeman se ji rozhodl upgradovat. V roce 2015 totiž nebyl zrovna nadšený, když skupina Ztohoven vyvěsila nad Hrad rudé trenky jako projev nesouhlasu s postojem prezidenta. Skupina je přesvědčena, že Miloš Zeman pošlapává hodnotové odkazy, které by měly státní symboly nést a přibližuje zemi putinovskému Rusku. Červené trenýrky se staly doslova senzací a odpůrci Zemana je dodnes využívají jako předmět k provokaci. Zeman si tento incident samozřejmě moc dobře pamatuje, ale nejde mu do hlavy, že i po skončení voleb ulicemi pobíhá nespočet lidí, kteří do svého šatníku začlenili módní boom v podobě rudých trenek. Sám se nechal slyšet, že politika by se měla dělat na základě výměny argumentů, ne na základě spodního prádla a hned poté nechal upálit legendární trenýrky červené barvy. Ať už jste na straně našeho prezidenta nebo jeho odpůrců, určitě vás zajímá, co takové červené trenýrky znamenají. Pojďme se na ně podívat z jiného úhlu.

Červená barva

Červená barva vyjadřuje tělesnou lásku a sexualitu. Spousta lidí se prý mylně domnívá, že červená je barva lásky, ale pravdou je, že vyjadřuje hrdost a čest. Lidé, kteří nosí červenou barvu, mají většinou dostatek kuráže a dokážou ji unosit. Dávejte si rozhodně pozor, do jaké společnosti si červenou barvu berete, jelikož ne vždy je správnou volbou.

Výsledek obrázku pro trenyrkarna tradice

Jak to mají ve světě?  

  • Španělské obyvatelstvo již dlouhé roky opěvuje rudé spodní prádlo, protože symbolizuje život během chladnějších měsíců.
  • Mexičanky věří, že zatmění může uškodit dítěti během těhotenství, proto oblékají rudé spodní prádlo jako ochranu. Tato pověra sahá až do aztécké doby.
  • Latinoameričané oblékají na nový rok červené spodní prádlo, jelikož prý zajistí rok plný lásky.
  • A nakonec samozřejmě musíme jmenovat Supermana, který obléká červené spodky na legíny. Co to znamená? Pokud vypadáte skvěle a máte horu svalů, pak vám evidentně projde jakýkoliv módní průser.

Je nám samozřejmě jasné, že červené trenýrky jen tak z ulic nezmizí, a proto pro vás máme stylový a módní výběr, který najdete – ZDE.

A co vy milí čtenáři? Nosíte červené spodní prádlo? Co pro vás symbolizuje? Podělte se s námi o váš názor do komentářů.

AUTOR: Matěj Kašpar

FOTO: Sophi Kadlecová, Jakub Plíhal, Blesk

Související články

Sdílejte tento článek

Přidat komentář