120 dní na výměnu nebo vrácení zboží
98 % zákazníků doporučuje obchod
Přes 100 000 kusů spodního prádla ihned k odeslání

Vyhledat na blogu

Podkategorie

Jak správně vyprat krajkové spodní prádlo?

Uveřejněno: 2020-09-25 10:06:53
Kategorie: MÓDA

Každá žena ví, že vybrat si dobře padnoucí spodní prádlo je úctyhodný výkon. Možná by nebylo od věci, kdyby se z této činnosti skládala maturita. Proč tedy riskovat zničení prádla jen proto, že nevíme, jak ho správně vyprat? Pojďme se společně mrknout na to, jak se starat o krajkové prádlo, aby vydrželo co nejdéle jako nové. 

Už od pohledu a hmatu víme, že krajkové spodní prádlo je velmi citlivé, jemné a křehké. Je tedy jasné, že ho nemůžeme hodit do pračky s partnerovými Styx trenýrkami. Kvalitní krajkové spodní prádlo se totiž většinou skládá z 87% z polyamidu a z 13% z elastanu. U každého kousku je to ale individuální, takže je dobré, než začnete prát, zkontrolovat symboly na produktu od samotného výrobce. Pak můžete zvolit ten nejvhodnější prací prostředek a způsob praní. 

NEJLEPŠÍ JE PRANÍ V RUCE

Našim babičkám to přišlo zcela normální, my ale ze slovního spojení “přemáchni to v ruce” máme osypky. Proč bychom to měly dělat, když máme pračky se ždímačkou, kde se dá nastavit milion programů, říkáte si. No, protože pračka není člověk, není něžná a místo krásné krajkové podprsenky jako z časáků nám obvykle nadělí leda tak cosi, co má dvě kapsy na prsa a ve skutečnosti to vypadá spíš jako zmačkaný kapesník po dědovi - takhle raději ne. 

Pojďme se dámy “hecnout” a jdeme se mrknout na to, jak ty naše podprdy správně vyprat.

Napusťte si vlažnou vodu do umyvadla, případně do nějakého škopku jestli máte (pozn.red: to je praktičtější, nemusíte pak hodinu umývat umyvadlo a zrcadlo a vše v blízkosti jednoho kilometru) . Je důležité, aby voda byla vlažná a měla něco okolo 30 °C. Klidně si to napoprvé změřte, ať máte odhad pro příště. Byly byste překvapené, jak moc se můžete seknout (pozn.red: Mně to ujelo asi o 20 °C). Jakmile se vám povede dosáhnout třicítky, té teplotní, přidejte do vody speciální přípravek na jemné prádlo a spodní prádlo, které chcete vyprat, do této směsi vody a přípravku namočte.

Pokud nemáte doma žádný přípravek na jemné prádlo a nechce se vám za něj utrácet, protože ho nebudete například využívat tak často, je možné ho nahradit třeba dětským šamponem. Rozhodně ale nepoužívejte klasický prací prášek, ten by mohl v prádle s krajkou zanechat nevymáchané zbytky - a to by nebylo hezké a ani příjemné. 

 

Jakmile budete mít ready vodu i prací prostředek, nechte v této směsi prádlo zhruba 5 minut namočené. Poté jemně třete prádlo mezi prsty, jako byste ho hladili. Nezapomeňte na ramínka nebo gumičky - prostě je důležité to vzít komplet. Až budete mít “prostřenou” celou podprsenku, nebo kalhotky, whatever, vypusťte nebo vylijte vodu a nahraďte ji studenou. Tu budete potřebovat k máchání. Jakmile prádlo vymácháte, nechce ho zase zhruba 5 minut odmočit. 

NIKDY, NIKDY, NIKDY nepoužívejte na krajkové prádlo aviváž a ani prádlo neždímejte. Místo podprsenky byste měly vymáchané pytlíky na čaje a kalhoty by připomínaly naškrobený babiččin háčkovaný ubrus.

A jak krajkové prádlo sušit? Nejlepší je, když pomalinku a opatrně vymačkáte přebytečnou vodu, kterou prádlo absorbovalo a vyrovnáte prádlo do základního tvaru. Nedávejte prádlo sušit na přímé slunce, do sušičky ani na topení - mohlo by se zkroutit a víte, jak by pak vypadalo.

Doufáme, že jsme vám našim článek pomohli k úspěšnému praní krajkového prádla.

Krajkové kalhotky a podprsenky pro všechny! 

Související produkty

Související články

Sdílejte tento článek

Přidat komentář


Jsme Trenýrkárna.cz

Jsme největší český e-shop s pánským spodním prádlem, ale máme i dámské spodní prádlo. Vybrat si u nás můžete z více než 100 000 ks spodního prádla skladem. Vyberete si od českých až po světové značky spodního prádla za rozumné ceny. Trenky, boxerky, spodní prádlo pro páry, prostě co vás napadne. Pokud můžeme doporučit, určitě se podívejte na českou značku Styx, jejíž kompletní výroba je přímo v České republice. A to není vše, jistě vás zaujme i široký výběr velikostí spodního prádla a to až do 10 XL. Není tajemstvím, že nás to co děláme baví a to již přes 10 let.


100% hodnocení
3 156 recenzí

98% hodnocení
5 904 recenzí