120 dní na výměnu nebo vrácení zboží
99 % zákazníků doporučuje obchod
Přes 150 000 kusů spodního prádla ihned k odeslání

5 důvodů, proč je biobavlna lepší než obyčejná bavlna

Uveřejněno: 2020-03-14 11:23:01
Kategorie: TIPY

Bavlna jako bavlna? Tady to rozhodně neplatí. Biobavlna, chcete-li organická bavlna, je ve všech směrech lepší než klasická bavlna. Ať už se na ni díváte z hlediska globálního dopadu nebo z pohledu čistě osobního komfortu.

Bavlna jako bavlna? Tady to rozhodně neplatí. Biobavlna, chcete-li organická bavlna, je ve všech směrech lepší než klasická bavlna. Ať už se na ni díváte z hlediska globálního dopadu nebo z pohledu čistě osobního komfortu. Znáte například českou firmu Avax, výrobce spodního prádla značky Molvy? Jejich kalhotky, slipy a boxerky jsou vyrobeny z jemně česaného biobavlněného úpletu. Tento materiál je pro nošení na těle velmi příjemný. Určitě prádlo Molvy vyzkoušejte.

SPODNÍ PRÁDLO Z BIOBAVLNY V HLAVNÍ ROLI

Spodní prádlo přichází do těsného kontaktu s pokožkou. A dotýká se těch nejcitlivějších částí našich těl. Měli byste u něj o to více dbát na kvalitu použitých materiálů. Znáte například českou firmu Avax, výrobce spodního prádla značky Molvy? Jejich kalhotky, slipy a boxerky jsou vyrobeny z jemně česaného biobavlněného úpletu. Tento materiál je pro nošení na těle velmi příjemný. Určitě prádlo Molvy vyzkoušejte.

 

PROČ NOSIT PRÁDLO Z BIOBAVLNY?

1.    Pomáháte tím celému ekosystému

Kupovat oblečení z biobavlny skutečně není jen módním výstřelkem, ale naopak důkazem vašeho uvědomělého přístupu k životu. Organická bavlna není geneticky modifikovaná. Tím zachovává biodiverzitu přírody. Jako původní druh totiž poskytuje prostor původním opylovačům. Jistě jste také zachytili oprávněné poplašné volání ekologů o tom, že včelstva na celém světě pomalu vymírají. Zásluhu na tom mají právě postřiky proti škůdcům. Vzhledem k tomu, že na produkci standardně pěstované bavlny padne více než dvacet procent celosvětové produkce pesticidů a umělých hnojiv, výběrem oblečení z biobavlny se výrazně zasluhujete o nápravu této nelichotivé statistiky a záchranu včelstva.

2.    Chráníte své zdraví

Prádlo z obyčejné bavlny bez certifikovaného původu může obsahovat směs chemických látek, které se při nošení vstřebávají do vašeho těla. Uvažuje se dokonce o tom, že nošení takového oblečení podporuje rozvoj rakoviny a způsobuje neplodnost. Pravdou je, že zemědělci při pěstování bavlny používají ohromná množství pesticidů a insekticidů. Už půda, do které se klasická bavlna sadí, je plná chemie. Při růstu se masivně používají umělá hnojiva a postřiky. A další chemické látky se účastní procesů zpracování bavlny. Když kupujete prádlo z biobavlny, výrobce garantuje jeho organický původ i zpracování. Biobavlna se pěstuje na nezamořené půdě, není geneticky modifikovaná. K hnojení se používají pouze přírodní hnojiva a na chemické postřiky u ní zapomeňte úplně. Když nosíte prádlo a oblečení z biobavlny, chráníte tak svůj organismus před zbytečnými chemikáliemi.

3.    Chráníte zdraví lidí pracujících v textilním průmyslu

Lidé pracující v procesu pěstování a zpracování bavlny klasickým způsobem bývají často vystaveni působení toxických látek. Při práci na bavlníkovém poli, při sklízení i potom při zpracování sklizené bavlny. Při pěstování organické bavlny jsou lidé v bezpečí. Nepřicházejí do kontaktu s žádnými toxickými látkami. Sklizeň probíhá většinou ručně, takže pěstování organickým způsobem také poskytuje pracovní příležitost více lidem.

4.    Oblečení z biobavlny má výborné vlastnosti

Kromě toho, že můžete mít z takového oblečení dobrý pocit díky výše uvedeným důvodům, prádlo z biobavlny poznáte už na první dotek. Bio vlákno má vlivem ekologicky šetrného pěstování větší hustotu chmýří. Výsledný materiál je hebčí, nadýchanější, dokonale prodyšný a neelektrizuje. Prodyšnost zvyšuje schopnost materiálu účinně odvádět od těla pot. V prádle z biobavlny se potom cítíte mnohem komfortněji. Absence škodlivých látek také snižuje riziko výskytu alergických reakcí. Pokud trpíte alergiemi, u kterých se vám nedaří vysledovat spouštěč, zkuste vyměnit oblečení z klasické bavlny za to biobavlněné. Biobavlna snese vysoké teploty, tudíž můžete 100% bavlněné oblečení prát až na 60° a bavlněné oblečení s příměsí perte maximálně na 40°. Nedostatkem biobavlny je mačkavost a žmolkování, tudíž doporučujeme kousky prát naruby, jelikož tím žmolkům předejdete.

5.    Nevytváříte odpad

Ani po tom, co vám oblečení z biobavlny doslouží, nezamořuje životní prostředí. Bylo vypěstováno organicky. Časem se tedy beze zbytku rozpadne a nezanechá po sobě žádnou stopu. S nadsázkou by se dalo říct, že jej můžete zkompostovat. A proč by ne? Sice to pár let potrvá, ale biobavlna se opravdu rozloží. Udržitelnost je tedy zaručena.

Image result for cotton organic

Biobavlna je zkrátka poklad, který byste měli vyzkoušet. V našem eshopu na vás čeká nejen pánské prádlo z biobavlny, ale samozřejmě také dámské prádlo z biobavlny.  V českém království tomuto materiálu rozhodně vládne značka Molvy od české společnosti AvaxO vaši pokožku bude postaráno a budete se cítit jako v bavlnce, doslova.

Související produkty

Související články

Sdílejte tento článek

Zobrazit všechny komentáře (5)

Miloslav Hrubý


2020-04-29 21:30:06

Jasný a skvělý článek.

Vlasta Veverková


2020-04-29 17:49:05

Bio je vždy lepší a zdravější. Je to kvalita.

Ferdinand


2020-04-28 20:32:47

Nio tědko dost frčí.

Weber Kol


2020-04-28 17:00:25

Bavlna je nejlepší vlákno na světě.

Tom


2020-04-27 20:12:52

Pecka článek.

Přidat komentář


Jsme Trenýrkárna.cz

Jsme největší český e-shop s pánským spodním prádlem, ale máme i dámské spodní prádlo. Vybrat si u nás můžete z více než 150 000 ks spodního prádla skladem. Vyberete si od českých až po světové značky spodního prádla za rozumné ceny. Trenky, boxerky, spodní prádlo pro páry, prostě co vás napadne. Pokud můžeme doporučit, určitě se podívejte na českou značku Styx, jejíž kompletní výroba je přímo v České republice. A to není vše, jistě vás zaujme i široký výběr velikostí spodního prádla a to až do 10 XL. Není tajemstvím, že nás to co děláme baví a to již přes 10 let.


100% hodnocení
3 298 recenzí

99% hodnocení
7 852 recenzí