120 dní na výměnu a vrácení zdarma
98 % zákazníků doporučuje obchod
Přes 250 000 kusů spodního prádla ihned k odeslání
Valentýnská sleva 25 %
NEVÁHEJ A HLASUJ

8 nejčastějších chyb při výběru podprsenky

Uveřejněno: 18.12.2020 14:29:19
Kategorie: MÓDA , TIPY

Najít perfektně padnoucí podprsenku není vůbec jednoduché a při hledání ideálního modelu se dopouštíme řady chyb. Nesprávný výběr podprsenky nám přitom neškodí jen esteticky, často může i za problémy se zády, krční páteří a další zdravotní komplikace. Ukážeme vám tedy, jaké chyby dělají ženy při nákupu podprsenky nejčastěji a poradíme, jak je včas odhalit a vyvarovat se jich.

1. Když obvod nesedí

Příliš velký obvod patří mezi nejběžnější a bohužel i nejzásadnější chyby, které při výběru podprsenky děláme. Může totiž za přílišné namáhání zad a krku, což má za následek tuhnutí svalů a nepříjemné bolesti. Podle statistik si u nás nejvíce žen kupuje obvod 85, i když by většina z nich měla nosit velikost 75, maximálně 80. Tento problém poznáte velmi jednoduše, a to tak, že vám vzadu podprsenka vyjíždí nahoru, protože nejvíce jsou zatížená ramínka. U správné podprsenky přitom mají ramínka držet prsa jen z 20 %, o zbytek se postarají košíčky a obvod.

2. Příliš malé košíčky

S nevhodně zvoleným obvodem souvisí i druhý nejčastější omyl v podobě moc malých, nebo naopak velkých košíčků. Pokud ňadra v podprsence doslova přetékají, rozhodně sáhněte po větší velikosti. Nejlépe to poznáte, když se na sebe podíváte nejen zepředu, ale i ze stran. Z některých úhlů můžou prsa vypadat sexy, ale celkově to opravdu nepůsobí dobře a navíc stlačování prsních žláz prokazatelně škodí zdraví.

3. Velké košíčky

Příliš velké košíčky naopak odstávají nebo se látka nepěkně krabatí u okrajů a tvoří jakousi kapsu, což bohužel může být vidět i pod tričkem nebo halenkou. Pokud máte malá prsa, doporučujeme se podívat na to, jak správně vybrat podprsenku typu push-up. Samozřejmě i zde je potřeba myslet na v odpovídající velikost a vhodný střih. Praktické a pohodlné řešení nabízejí podprsenky s vyjímatelnými vycpávkami, které si poradí například i s rozdílnou velikostí obou prsou.

4. Nevhodný tvar košíčků

A u košíčků ještě zůstaneme. Kromě velikosti košíčků nás může potrápit i jejich tvar a nepadnoucí střih. Možná si ještě vybavíte retro špičaté podprsenky, které jsou samozřejmě extrémem. I když ve své době je dámy považovaly za vrchol dokonalosti, většině postav opravdu nelichotily. V současné chvíli máme na mysli spíš moc nebo málo vykrojené košíčky, nevhodně umístěné švy a podobně.

5. Volná ramínka

Jak už bylo řečeno, ramínka se asi z pětiny podílejí na tom, že vám bude podprsenka správně sedět. Většinou vše vyřeší jen správné nastavení posuvné spony. Některé modely podprsenek můžou mít ramínka odepínací, ta se pak dají zkrátit i překřížením na zádech. Problém často nastává u ozdobných nebo krajkových ramínek, která nejsou na úkor designu tak variabilní. V takovém případě se na výběr velikosti podprsenky zaměřte obzvlášť pečlivě.

6. Krátká a těsná ramínka

Příliš krátká nebo těsná ramínka zase budou posouvat podprsenku nahoru a dole vám z ní prsa můžou částečně vykukovat, což je bude ve výsledku deformovat. Dále způsobují otlaky a bolest, a dokonce vás budou nutit k nesprávnému držení těla. Jestliže se tedy nedají povolit, raději se poohlédněte po jiné variantě. Majitelky velkých prsou ocení spíš širší ramínka, která přece jenom snesou větší zátěž a déle vydrží.

7. Kostice se zařezávají

Pokud kostice pěkně nekopírují linii vašich prsou, je pravděpodobné, že se budou nepříjemně zařezávat. Někdy se do prsou dokonce zapichují a způsobují až odřeniny. K takovému extrému by určitě docházet nemělo. Stačí, když si podprsenku dostatečně vyzkoušíte nejen v klidu, ale hlavně v pohybu.

8. Podprsenka nesedí vpředu

Občas se stává i to, že podprsenka nesedí v přední části, a tak škrábe, zařezává se nebo nepříjemně tlačí na hrudník. Spojení obou košíčků musí být dokonalé, jinak může způsobit ošklivé otlaky a bolesti. Při velkém tlaku vám pak začnou být nepříjemné i kostice a podprsenka celkově přestává sedět. Pokud naopak látka dole odstává, prsa vám dokonale nedrží, a tak se může stát, že vám  částečně vylézají. Ani tato varianta není pěkná a už vůbec ne příjemná.

Design nebo praktičnost?

Poměrně velkému množství žen také nevyhovují různé ozdoby nebo zapínání v přední části. Pokud máte hodně štíhlou postavu nebo citlivou kůži, raději se tomuto typu podprsenek vyhněte, případně si je důkladně vyzkoušejte.

 

V tomto článku jsme vám ukázaly nejčastější chyby při výběru podprsenky, ale samozřejmě vám také rádi poradíme, jak na nákup správné podprsenky

Sdílejte tento článek

Přidat komentář


Kdo jsme? Jsme Trenýrkárna.cz

Jsme největší český e-shop s pánským spodním prádlem, to ale neznamená, že jsme orientovaní pouze na pánský sortiment. Naopak! Na své si u nás přijdou všichni jakékoliv věkové kategorie. A že je z čeho vybírat! Najdete u nás tuzemské značky stejně tak jako světové. Trenky, boxerky, kalhotky, podprsenky, … Chcete si s protějškem udělat radost párovým prádlem? Máme! Hledáte nadstandardní velikosti? Máme! Najdete u nás zkrátka všechno, co vás napadne. A to není všechno. Znáte českou značku Styx? Ne? Tak to pojďme napravit! Výroba značky Styx je kompletně orientovaná v ČR a navíc výrobky prochází ruční kontrolou. No a my za kvalitu jejich výrobků dáme ruku do ohně! Dejte nám šanci. To, co děláme, nás baví už přes deset let a snažíme se, aby vás to bavilo s námi.


100% hodnocení
5 774 recenzí

98% hodnocení
12 323 recenzí