120 dní na výměnu nebo vrácení zboží
99 % zákazníků doporučuje obchod
Přes 150 000 kusů spodního prádla ihned k odeslání

Velikosti podprsenek: Jak vybrat správnou velikost

Uveřejněno: 2020-03-14 21:00:05
Kategorie: TIPY

Každá jsou jedinečná. Ano, mluvíme o vašich ňadrech. Udává se, že až 80 % žen má problém s výběrem té správné velikosti podprsenky. U kousku oblečení, který na svém těle nosí většina žen několik hodin každý den, je to celkem alarmující statistika.

Velikosti podprsenek a vše kolem

Jak se pozná podprsenka, která „nesedí“?

Nevyhovující podprsenku na těle většinou poznáte už na první pohled. Případně také díky sníženému komfortu při jejím nošení. Musíte ji několikrát denně upravovat? Posouvá se vám při pohybu rukou? Zřejmě jste zvolila špatně.

Nepadnoucí podprsenka není jen estetický problém. Samozřejmě nevypadá hezky, když vám pod oblečením odstávají košíčky, nebo když se pod tričkem rýsují přetékající ňadra a kůže. Ale špatně zvolené spodní prádlo může způsobit také nebezpečné otlaky a záněty. V oblasti prsou a podpaží se navíc nachází velké množství lymfatických uzlin. Jejich útlak může vyvolat i vážnější zdravotní problémy. Výběr správné velikosti podprsenky byste proto v žádném případě neměla podceňovat.

  

Znaky špatně padnoucí podprsenky

Existuje několik signálů, podle kterých zaručeně poznáte, že vaše podprsenka nemá tu správnou velikost.

  •   Když zvednete ruce, podprsenka se vyhrne směrem vzhůru.
  •   Zapínání podprsenky na zádech se nachází mimo linii prsou.
  •   Kostice se nacházejí příliš nízko.
  •   Košíčky odstávají.
  •   Látka se zařezává a kůže kdekoliv „přetéká“.
  •   Podprsenka tlačí a způsobuje viditelné otlaky.

  

Jak tedy vybrat správnou velikost podprsenky

Základem je vždy správné měření. Budete potřebovat krejčovský metr. A ideálně i pomocníka nebo alespoň zrcadlo, abyste mohla zkontrolovat správnost měření. Pro zjištění správné velikosti podprsenky jsou důležité dva údaje. Obvod pod prsy a obvod přes prsa.

Jak se správně změřit

Obvod pod prsy

Postavte se před zrcadlo a natočte se bokem. Nebo požádejte svého pomocníka o asistenci. Budete totiž potřebovat ohlídat to, aby byl metr umístěn v linii prsou i na zádech. Pokud byste měřila obvod hrudníku a metr by se na zádech prověsil, naměřené centimetry by neodpovídaly skutečnosti. Metr musí být kolem vašeho těla natažen rovnoměrně s podlahou.

Obvod pod prsy měřte ve výdechu. Metr tělo těsně obepíná. Podprsenka obsahuje elastická vlákna, vašemu obvodu se tak při dýchání do jisté míry přizpůsobí. Nesmí být ovšem v základní pozici povolená. Potom by odstávala a neposkytovala dostatečnou oporu.

 

Obvod přes prsa

I zde si hlídejte, aby byl metr natažen rovnoběžně s podlahou. Obvod přes prsa měříte v nejširším místě hrudníku. Tedy v oblasti bradavek. Metr držte napnutý, ale nestahujte jej příliš. Pohlídejte si postoj. Stůjte rovně a ruce mějte co nejvíce podél těla.

Pokud se vám zdá, že nedokážete tímto způsobem obvod přes prsa přesně změřit, můžete na pomoc povolat svou stávající nevyztuženou podprsenku. Možná vám s ní půjde měření snáz.

 

Co nám říká číslování velikostí podprsenek

Ve většině kamenných obchodů i eshopů se setkáte s běžným číslováním, na které jsme u nás tradičně zvyklí. V ČR a Německu jde o číslování obvodu od velikosti 65 a více. Francouzské číslování používá stejnou logiku, přičemž jsou hodnoty větší o 15. Například české velikosti 75 tak odpovídá francouzská velikost 90. To může být matoucí. Na štítku by však mělo být jasně uvedeno, o jaký typ číslování se jedná. Italské číslování používá jednoduchou číselnou řadu počínající číslem 1. To odpovídá velikosti 65. US a UK číslování zase připomíná číslování standardního oblečení. Běžné velikosti 75 odpovídá například velikost 34.

Vypadá to složitě, že? Výrobci však nabízejí převodníky velikostí podprsenek. Nemusíte se tak bát, že byste nevěděli, jakou velikost zvolit. Základem je správné měření. Správnou velikost potom snadno odvodíte z tabulek.

Velikost košíčků určuje rozdíl mezi naměřeným obvodem pod prsy a obvodem přes prsa. Opět se řiďte tabulkou velikostí výrobce. Velikost košíčků v ní je uvedená také. Porovnejte své naměřené hodnoty a vyberte si svou vysněnou, skvěle padnoucí podprsenku.

Image result for podprsenka blog trenyrkarna

Trenýrkárna.cz nabízí přes 30 značek, které zahrnují velké množství podprsenek v nejrůznějším cenovém rozpětí. Stačí probádat náš eshop nebo navštívit jednu z kamenných prodejen.

Pinterest

Související produkty

Související články

Sdílejte tento článek

Zobrazit všechny komentáře (7)

Julie R.


2020-04-29 21:24:23

Velikost je základ bez toho se to nehne.

Stela Nývltová


2020-04-29 17:46:46

S velikostí je vždy nějaký problém. Díky za článek.

Hubert J


2020-04-28 20:31:34

Je to fakt bezva že jsou takový rady.

Častká Světlana


2020-04-28 16:59:38

Správná velikost je dost důležitá.

Jarina


2020-04-27 20:11:53

Absolutně s tímto souhlasím.

Jitka Benešová


2020-03-09 14:39:24

váhala jsem často nad velikostma a tohle mi hodně otevřelo oči.

Dita Kozelková


2020-03-02 19:43:10

super, moc děkuju za tip

Přidat komentář


Jsme Trenýrkárna.cz

Jsme největší český e-shop s pánským spodním prádlem, ale máme i dámské spodní prádlo. Vybrat si u nás můžete z více než 150 000 ks spodního prádla skladem. Vyberete si od českých až po světové značky spodního prádla za rozumné ceny. Trenky, boxerky, spodní prádlo pro páry, prostě co vás napadne. Pokud můžeme doporučit, určitě se podívejte na českou značku Styx, jejíž kompletní výroba je přímo v České republice. A to není vše, jistě vás zaujme i široký výběr velikostí spodního prádla a to až do 10 XL. Není tajemstvím, že nás to co děláme baví a to již přes 10 let.


100% hodnocení
3 300 recenzí

99% hodnocení
7 852 recenzí