120 dní na výměnu a vrácení zdarma
98 % zákazníků doporučuje obchod
Přes 250 000 kusů spodního prádla ihned k odeslání
Valentýnská sleva 25 %
NEVÁHEJ A HLASUJ

Velikosti podprsenek: Jak vybrat správnou velikost

Uveřejněno: 14.03.2020 21:00:05
Kategorie: TIPY

Každá jsou jedinečná. Ano, mluvíme o vašich ňadrech. Udává se, že až 80 % žen má problém s výběrem té správné velikosti podprsenky. U kousku oblečení, který na svém těle nosí většina žen několik hodin každý den, je to celkem alarmující statistika.

Velikosti podprsenek a vše kolem

Jak se pozná podprsenka, která „nesedí“?

Nevyhovující podprsenku na těle většinou poznáte už na první pohled. Případně také díky sníženému komfortu při jejím nošení. Musíte ji několikrát denně upravovat? Posouvá se vám při pohybu rukou? Zřejmě jste zvolila špatně.

Nepadnoucí podprsenka není jen estetický problém. Samozřejmě nevypadá hezky, když vám pod oblečením odstávají košíčky, nebo když se pod tričkem rýsují přetékající ňadra a kůže. Ale špatně zvolené spodní prádlo může způsobit také nebezpečné otlaky a záněty. V oblasti prsou a podpaží se navíc nachází velké množství lymfatických uzlin. Jejich útlak může vyvolat i vážnější zdravotní problémy. Výběr správné velikosti podprsenky byste proto v žádném případě neměla podceňovat.

  

Znaky špatně padnoucí podprsenky

Existuje několik signálů, podle kterých zaručeně poznáte, že vaše podprsenka nemá tu správnou velikost.

  •   Když zvednete ruce, podprsenka se vyhrne směrem vzhůru.
  •   Zapínání podprsenky na zádech se nachází mimo linii prsou.
  •   Kostice se nacházejí příliš nízko.
  •   Košíčky odstávají.
  •   Látka se zařezává a kůže kdekoliv „přetéká“.
  •   Podprsenka tlačí a způsobuje viditelné otlaky.

  

Jak tedy vybrat správnou velikost podprsenky

Základem je vždy správné měření. Budete potřebovat krejčovský metr. A ideálně i pomocníka nebo alespoň zrcadlo, abyste mohla zkontrolovat správnost měření. Pro zjištění správné velikosti podprsenky jsou důležité dva údaje. Obvod pod prsy a obvod přes prsa.

Jak se správně změřit

Obvod pod prsy

Postavte se před zrcadlo a natočte se bokem. Nebo požádejte svého pomocníka o asistenci. Budete totiž potřebovat ohlídat to, aby byl metr umístěn v linii prsou i na zádech. Pokud byste měřila obvod hrudníku a metr by se na zádech prověsil, naměřené centimetry by neodpovídaly skutečnosti. Metr musí být kolem vašeho těla natažen rovnoměrně s podlahou.

Obvod pod prsy měřte ve výdechu. Metr tělo těsně obepíná. Podprsenka obsahuje elastická vlákna, vašemu obvodu se tak při dýchání do jisté míry přizpůsobí. Nesmí být ovšem v základní pozici povolená. Potom by odstávala a neposkytovala dostatečnou oporu.

 

Obvod přes prsa

I zde si hlídejte, aby byl metr natažen rovnoběžně s podlahou. Obvod přes prsa měříte v nejširším místě hrudníku. Tedy v oblasti bradavek. Metr držte napnutý, ale nestahujte jej příliš. Pohlídejte si postoj. Stůjte rovně a ruce mějte co nejvíce podél těla.

Pokud se vám zdá, že nedokážete tímto způsobem obvod přes prsa přesně změřit, můžete na pomoc povolat svou stávající nevyztuženou podprsenku. Možná vám s ní půjde měření snáz.

 

Co nám říká číslování velikostí podprsenek

Ve většině kamenných obchodů i eshopů se setkáte s běžným číslováním, na které jsme u nás tradičně zvyklí. V ČR a Německu jde o číslování obvodu od velikosti 65 a více. Francouzské číslování používá stejnou logiku, přičemž jsou hodnoty větší o 15. Například české velikosti 75 tak odpovídá francouzská velikost 90. To může být matoucí. Na štítku by však mělo být jasně uvedeno, o jaký typ číslování se jedná. Italské číslování používá jednoduchou číselnou řadu počínající číslem 1. To odpovídá velikosti 65. US a UK číslování zase připomíná číslování standardního oblečení. Běžné velikosti 75 odpovídá například velikost 34.

Vypadá to složitě, že? Výrobci však nabízejí převodníky velikostí podprsenek. Nemusíte se tak bát, že byste nevěděli, jakou velikost zvolit. Základem je správné měření. Správnou velikost potom snadno odvodíte z tabulek.

Velikost košíčků určuje rozdíl mezi naměřeným obvodem pod prsy a obvodem přes prsa. Opět se řiďte tabulkou velikostí výrobce. Velikost košíčků v ní je uvedená také. Porovnejte své naměřené hodnoty a vyberte si svou vysněnou, skvěle padnoucí podprsenku.

Image result for podprsenka blog trenyrkarna

Trenýrkárna.cz nabízí přes 30 značek, které zahrnují velké množství podprsenek v nejrůznějším cenovém rozpětí. Stačí probádat náš eshop nebo navštívit jednu z kamenných prodejen.

Pinterest

Související články

Sdílejte tento článek

Zobrazit všechny komentáře (7)

Julie R.


29.04.2020 21:24:23

Velikost je základ bez toho se to nehne.

Stela Nývltová


29.04.2020 17:46:46

S velikostí je vždy nějaký problém. Díky za článek.

Hubert J


28.04.2020 20:31:34

Je to fakt bezva že jsou takový rady.

Častká Světlana


28.04.2020 16:59:38

Správná velikost je dost důležitá.

Jarina


27.04.2020 20:11:53

Absolutně s tímto souhlasím.

Jitka Benešová


09.03.2020 14:39:24

váhala jsem často nad velikostma a tohle mi hodně otevřelo oči.

Dita Kozelková


02.03.2020 19:43:10

super, moc děkuju za tip

Přidat komentář


Kdo jsme? Jsme Trenýrkárna.cz

Jsme největší český e-shop s pánským spodním prádlem, to ale neznamená, že jsme orientovaní pouze na pánský sortiment. Naopak! Na své si u nás přijdou všichni jakékoliv věkové kategorie. A že je z čeho vybírat! Najdete u nás tuzemské značky stejně tak jako světové. Trenky, boxerky, kalhotky, podprsenky, … Chcete si s protějškem udělat radost párovým prádlem? Máme! Hledáte nadstandardní velikosti? Máme! Najdete u nás zkrátka všechno, co vás napadne. A to není všechno. Znáte českou značku Styx? Ne? Tak to pojďme napravit! Výroba značky Styx je kompletně orientovaná v ČR a navíc výrobky prochází ruční kontrolou. No a my za kvalitu jejich výrobků dáme ruku do ohně! Dejte nám šanci. To, co děláme, nás baví už přes deset let a snažíme se, aby vás to bavilo s námi.


100% hodnocení
5 774 recenzí

98% hodnocení
12 323 recenzí