120 dní na výměnu a vrácení zdarma
98 % zákazníků doporučuje obchod
Přes 350 000 kusů spodního prádla ihned k odeslání
Sleva 40 až 72 % na STYX
Kvalitní zboží za snížené ceny

Spánek pouze ve spodním prádle: ano, nebo ne?

Uveřejněno: 15.10.2020 16:31:43
Kategorie: MÓDA

Většina z vás v posteli tráví až 7 hodin denně. To je poměrně dlouhá doba, proto je důležité, abyste spali na kvalitní matraci a cítili se co nejlépe v tom, v čem spíte. Preferujete spodní prádlo? Existuje několik faktů, které byste o spánku ve spodním prádle měli vědět.

Pyžamo

Zdroj: Dollarphotoclub

Důkladnější péče o matraci

Jestliže pod peřinu uléháte jen ve spodním prádle, měli byste důkladněji pečovat o svoji matraci. Každou noc vypotíte 0,5–1 l potu a z vašeho těla odpadávají mikroskopické částečky kůže. Když spíte v pyžamu, zachytí se šupinky kůže i pot z velké části v látce. Při spaní ve spodním prádle je však první na řadě matrace. Tím vytváříte ideální prostředí pro vznik mikroorganismů a plísní. Proto je důležité o matraci důkladněji pečovat.

spánek

Zdroj: Dollarphotoclub

V případě, že spíte jen v košilce a trenkách (pánové jen v trenkách), je ideální si pořídit matraci se snímatelným potahem či chráničem, který můžete prát v pračce minimálně na 60 °C. Matraci byste měli také pravidelně vysávat. Obecně se doporučuje při vysávání podlahy vzít i matraci. Každý měsíc byste ji měli nechat důkladně provětrat.

Výhody a nevýhody spánku ve spodním prádle

Nejprve je důležité si říci, že dámy by neměly spát ve vyztužené podprsence. Kostice by totiž mohly kůži podráždit. Jestliže si spánek bez podprsenky nedokážete představit, sáhněte po takové, která není vyztužená. 

Obecně se doporučuje spát v pohodlném prádle, které vás nebude stahovat a ničím rušit pohodlný spánek. Dámy mohou místo kalhotek nosit dámské trenky na spaní a tílka. Mužům se doporučují volné trenky. A materiál? Ideálně 100% bavlna, hedvábí nebo flanel.

Proč spát ve spodním prádle

Jaké výhody s sebou nese spaní ve spodním prádle?

  • Je kompromisem mezi spánkem na adama a pyžamem.
  • Sexy spodní prádlo zvyšuje pravděpodobnost nočního dobrodružství.
  • Tělo je zvětší části odhalené a lépe reguluje svoji teplotu.
  • U odhaleného těla dochází ke spalování tuků.
  • Je pohodlné, takže podporuje volnost a přirozenost.

Zdroj: iStock photo

Nevýhody spánku ve spodním prádle

Jaká omezení s sebou tento způsob spaní nese?

  • Zimomřivým povahám v něm může být chladno.
  • Je potřeba častěji měnit povlečení a věnovat zvýšenou péči matraci.
  • Z hygienického hlediska je nejlepší pod peřinu vlézt ihned ze sprchy.
  • U postele je dobré mít župan nebo něco, co na sebe rychle natáhnete v případě nečekané situace.

Nezapomeňte, že vhodné spodní prádlo na spaní by mělo být příjemné a pohodlné. Jen tak si užijete zdravý a ničím nerušený spánek.

Související články

Sdílejte tento článek

Zobrazit všechny komentáře (2)

Honza


06.11.2022 14:26:58

Já také spím jen ve spodním prádle nejraději v boxerkach a tricku oboje bílé

Michala


26.09.2022 21:23:21

Já spím jen v spodním prádle a nebo úplně nahá. V ložnici sice nemáme vedro, ale mě je prostě bez oblečení nejlíp. Pořád mě jinak něco někde tlačí a kouše :-D . V posteli máme polyuretanové matrace z https://www.matracky.cz/ , bavlněné povlečení a deku z umělého vlákna, takže když se přikryju, tak je mi teplo až až i bez pyžama :-) .

Přidat komentář


Kdo jsme? Jsme Trenýrkárna.cz

Jsme největší český e-shop s pánským spodním prádlem, to ale neznamená, že jsme orientovaní pouze na pánský sortiment. Naopak! Na své si u nás přijdou všichni jakékoliv věkové kategorie. A že je z čeho vybírat! Najdete u nás tuzemské značky stejně tak jako světové. Trenky, boxerky, kalhotky, podprsenky, … Chcete si s protějškem udělat radost párovým prádlem? Máme! Hledáte nadstandardní velikosti? Máme! Najdete u nás zkrátka všechno, co vás napadne. A to není všechno. Znáte českou značku Styx? Ne? Tak to pojďme napravit! Výroba značky Styx je kompletně orientovaná v ČR a navíc výrobky prochází ruční kontrolou. No a my za kvalitu jejich výrobků dáme ruku do ohně! Dejte nám šanci. To, co děláme, nás baví už přes deset let a snažíme se, aby vás to bavilo s námi.


100% hodnocení
5 870 recenzí

98% hodnocení
12 323 recenzí