Doprava na vše ZDARMA!
Doprava zdarma
Letní Black Friday!

Profil značky: Puma (2. Díl)

Uveřejněno: 03.06.2018
Kategorie: TIPY

V dnešní době pravděpodobně neexistuje moc lidí, kteří by neznali světově proslulou značku Puma. Všichni víme, že vyrábí boty, oblečení, doplňky, ale málokdo zná historii značky, která mimochodem sahá dlouhé roky do minulosti a je neskutečně propojená se sportovními úspěchy sportovců z celého světa. Přinášíme Vám druhý díl, ve kterém se zaměříme na sedmdesátá a osmdesátá léta.

Výsledek obrázku pro puma brand

SEDMDESÁTÁ LÉTA

  • 1970 – Pelé je opět jmenován nejlepším hráčem roku a propaguje u toho kopačky King značky Puma. Jeho team vyhrává potřetí World Cup. O třicet let později získává fotbalista ocenění “Hráč století“. Kopačky King získávají novou plochou konstrukci z klokaní kůže. O boty je velký zájem na televizních obrazovkách. 
  • 1972 – Několik sportovců spolupracující s Pumou vyhrává zlato na Olympijských hrách v Mnichově (Mary Peters, John Akii-Bua, Klaus Wolfermann).
  • 1973 – Basketbalista Walt “Clyde“ Frazier boduje v zápase, což mu i hned přineslo zájem médií. Hráč si nechává na zakázku vyrobit boty značky Puma, ale společnost ho překvapí speciální edicí. Světlo světa spatřují boty Puma Clyde.
  • 1974 – Fotbalista Johan Cruyff hraje v kopačkách značky Puma a podruhé za sebou se stává nejlepším fotbalistou Evropy. Holandský národní team nosí oranžové dresy, které obsahovaly tři pruhy. Johan odmítl dres nosit, jelikož je věrný značce Puma. Nechává si vyrobit dres na zakázku obsahující pouze dva pruhy. Zrodila se legenda. Umírá zakladatel firmy Rudolf Dassler a otěže přebírá jeho syn Armin.
  • 1977 – Tenisky Puma bodují v oblasti tenisu a Guillermo Vilas v nich vyhrává francouzský, americký a australský Open. 
  • 1979 – Na svět přichází logo Puma tak, jak ho známe dnes. 

OSMDESÁTA LÉTA

  • 1982 – Syn Rudolfa Dasslera, a sice Armin, navrhl kopačky Puma názvu Torero. Jsou vybaveny vysoce flexibilní podrážkou duoeflex. ↓ ↓ ↓

Výsledek obrázku pro puma torero

  • 1984 – Evelyn Ashford vyhrává dvě zlaté medaile v běhu. Puma navrhuje oblečení německému teamu v rámci olympiády. 
  • 1985 – Sedmnáctiletý tenista Boris Becker boduje a vyhrává Wimbledon, zatímco nosí boty Puma. Začíná úzce spolupracovat se společností. Mezi lety 1984 až 1987 Puma také spolupracuje s Martinou Navrátilovou, nejúspěšnější tenistkou svého času.
  • 1989 – Puma již není rodinnou firmou. Bratři se ji rozhodli prodat švýcarské firmě.

Druhý díl o historii této pozoruhodné značky je za námi, ale již příští týden Vás čeká díl třetí. Jaký máte názor na značku Puma? 

AUTOR: Matěj Kašpar

Puma

Související články

Sdílejte tento článek

Přidat komentář


100% hodnocení
7 097 recenzí
98% hodnocení
15 416 recenzí