120 dní na výměnu a vrácení zdarma
98 % zákazníků doporučuje obchod
Přes 350 000 kusů spodního prádla za skvělé ceny
Black Friday
Slevy 40 až 80 %
Black Friday

ELKA – příběh české značky spodního prádla

Uveřejněno: 08.12.2021
Kategorie: MÓDA

ELKA Underwear, ELKA LOUNGE nebo jen ELKA. To je česká značka dámského, pánského i dětského spodního prádla, která věří v lepší svět, a proto svůj textil vyrábí tak, aby maximálně podporovala českou výrobu a přitom minimalizovala uhlíkovou stopu. Zjistěte o ELKA více.

Kde, kdy a jak to vlastně všechno začalo?

Historie společnosti ELKA LOUNGE se začala psát v roce 2008, kdy krejčová Lenka chtěla svému 16letému synovi udělat na Vánoce radost skejtovými trenýrkami. Do obchodu to ale bohužel nestihla, a tak trenky ušila z košiloviny a cedulku brandu použila z jiných trenýrek.

Syn Jakub na první pohled vůbec nepoznal, že se nejednalo o originál. Byl nadšený a postupem času se mu v hlavě zrodil plán na výrobu vlastních trenýrek. Společnost ELKA LOUNGE pojmenoval po mamince. Pánské trenýrky se šířily nejen ve skejtové komunitě, ale brzy se dostaly i mimo ni. Zásadní zlom však přišel až poté, co Jakub vyhrál na vysoké škole VŠE soutěž o studentskou firmu roku. Díky ní potkal řadu nových osob z oboru, získal cenné rady a do podnikání se pustil naplno.

Na počátku všeho byly pánské trenky

ELKA LOUNGE se zpočátku zaměřovala především na pánské trenky, ale dnes v její nabídce najdete i dámské trenkytrenky pro děti. Oblibě se těší i kolekce trenek pro páry či pro celou rodinu. Nechybí ani další pánské a dámské spodní prádlo. Dámy si mohou vybírat například ze sportovních podprsenek, body nebo nohavičkových kalhotek. Pod hlavičkou této značky najdete také mikiny, trička, tílka a topy.

LOUNGEwear produkty pro domácí pohodu

ELKA LOUNGE trenýrky vynikají především příjemnými materiály a propracovaným střihem, který se podepisuje na pohodlném nošení. Proto se trenky nosí nejen na doma, ale také na spaní. LOUNGEwear je ve volném překladu označení pro pohodlné domácí oblečení a to, co dělá zkrátka domácí pohodu. Proto nabídka značky zahrnuje také povlečení, relaxační masky, vonné sáčky a pohodlné prádlo či oblečení pro muže, ženy i děti.

Vsází na zlaté české ručičky

Nejen trenýrky a prádlo na spaní, ale veškeré zboží, které ELKA LOUNGE nabízí, vyrábí v České republice nebo u evropských výrobců. Maximálně se snaží posilovat kvalitu a udržitelnost výroby od materiálů, přes výrobu až po dopravu. Jejich vizi nechybí neustálé vylepšování designu a materiálů tak, aby se jednalo o nadčasové a kvalitní produkty s dlouhou životností. Jejich nošení má přinášet radost a pohodlí.

Kompletní výroba párového spodního prádla, dámských či pánských trenek a obecně textilu probíhá v několika dílnách v České republice. ELKA LOUNGE dokonce spolupracuje i s dílnami chráněnými. Snaží se o odpovědné působení značky, čemuž pomáhá i spolupráce s lokálními dodavateli, kteří splňují přísné etické parametry. To, co není k dostání v České republice, společnost nakupuje u evropských výrobců.

Kvalitní materiály, zodpovědný přístup a neokoukaný design

Veškeré produkty ELKA LOUNGE vyrábí z prémiových přírodních materiálů, mezi které patří Micromodal, bavlněný satén, bambus a 100% bavlna, která se pyšní certifikátem OEKO-TEX. Knoflíky na prádle jsou vyrobeny z materiálu rostlinného původu corozo, jež se získává ze semen palem. Společnost pracuje jen s materiálem, který má co nejkratší uhlíkovou stopu a při praní do vody neuvolňuje chemikálie. ELKA LOUNGE se snaží, aby jejich výrobky neobsahovaly žádné syntetické doplňky. Proto kromě přírodních materiálů využívají také přírodní barviva pro potisky.

Svým ekologickým přístupem se snaží, aby byla značkou, která je uhlíkově neutrální a produkovala tak, aby snížila uhlíkovou stopu textilního průmyslu. Chce zamezit plýtvání, a proto zpracovává i ty nejmenší kousky látky. Používá je například pro výrobu vonných sáčků, na kterých spolupracuje s českou firmou Leros. Zbytky látek věnuje firmám, které jsou schopny je zužitkovat. Používají se například jako výplně v automobilovém průmyslu.

Veselý a hravý design

Dámské trenýrky, párové spodní prádlo či trenýrky pro muže a děti poznáte na první pohled. Kromě ikonického štítku na široké gumě, která je v pase, vás zaujme pestrá barevnost a veselý design. Nabídka ELKA LOUNGE zahrnuje jak jednobarevné spodní prádlo, tak to s potiskem. Veselé vzory nakupuje od dodavatelů, ale některé si ELKA LOUNGE navrhuje i sama. Inspiraci přitom hledá i pomocí sociálních sítí u svých fanoušků. Prádlo této značky staví nejen na designovém a originálním zpracování, ale především na pohodlí. Maximální komfort je zárukou promyšlených střihů a prvotřídních materiálů.

Sdílejte tento článek

Přidat komentář100% hodnocení
6 916 recenzí

98% hodnocení
15 015 recenzí