120 dní na výměnu a vrácení zdarma
98 % zákazníků doporučuje obchod
Přes 400 000 kusů spodního prádla za skvělé ceny
Jarní výprodej! Slevy až 80 %
Slevy až 80 %
Zvýhodněná balení se slevou až 72 %

SERIÁLOVÝ TIP: HEATHERS

Uveřejněno: 05.01.2019
Kategorie: TIPY

Trenýrkárna.cz přináší novou sérii, ve které se zaměříme na filmy a seriály. Budeme vám každou neděli přinášet TIP, jenž rozhodně stojí za pozornost. V dnešním díle se vrhneme na seriál Heathers. 

Seriál Heathers je rebootem již zaryté klasiky stejného názvu z roku 1988, kterou pravděpodobně znáte pod českým překladem – Smrtící atrakce. Jedná se o černočernou komediální antologii. Film se zaměřoval na Veroniku Sawyerovou a tři vzhledově dokonalé dívky jménem Heather, které byly pro seriál v rámci vývoje dnešní doby pozměněny na velice rozmanitou trojici. Heather Chandler je stále královnou nejen Westerburgské střední školy, ale nyní navíc také sociálních sítí. Tento titul si udržuje prostřednictvím strachu, nátlaku a úžasného smyslu pro módu. Zkrátka nejvlivnější teenager v celém Sherwoodu (Ohio). Další členkou party je neméně prohnaná a esteticky vynalézavá postava genderqueer identity HeathHeatherDuke. A nakonec trio ďábelských “Heathers“ doplňuje z nich nejhodnější členka Heather McNamara, zástupkyně několika etnik a falešná lesba. Hlavní Heather vezme pod svá křídla Veroniku Sawyerovou, jenž není tak nevinná a na druhou stranu ani tak krutá, jako všechny Heather. Jakmile na školu dorazí nový záhadný student JD, i hned mezi nimi začíná neskutečné jiskření, a jak se říká, vrána k vráně sedá. JD ve Veronice probudí politické prozření a také jistou dávku temnoty, která se každým dílem stupňuje. Všechny hlavní postavy jsou až sadisticky chamtivé, což je komicky podtrhnuto absurdním vnímáním dospěláků. Ti by nepoznali život ohrožující hrozbu, ani kdyby stála před nimi v podobě gigantické Godzilly.

Výsledek obrázku pro tv show heathers

Hlavní Heather sice bojuje za body-aktivismus, LGBT, etnickou rozmanistost a podobně, ale využívá k tomu šikanu na profesionální úrovni, které mnohdy neuniknou ani Heather a Heather. Poté, co hlavní Heather naprosto poníží jednoho ze studentů, Veronika se rozhodne jednat a řekne ji svůj názor, což samozřejmě pro Veroniku neskončí dobře. V záchvatu vzteku se vyzpovídá JDýmu a ten vymyslí plán, který má za úkol zesměšnit hlavní Heather. Plán je prostý, stačí se vloupat ke spící Heather, dát ji na hlavu nacistickou brigadýrku, vyfotit ji a poté výsledek nahrát na její sociální sítě. Jenže Heather se při pokusu o lekci vzbudí a není zrovna nadšená. Okamžitě požaduje svůj telefon zpátky, jenž však JD odmítne vydat, dokud nesní pytlík sladkostí do pěti sekund. Heather odmítá, ale nakonec ji JD přechytračí a vrhne se na sáček. Ten mimochodem obsahuje také bonusovou pilulku na spaní. O pár sekund později se hlavní Heather dusí, dramaticky se vrhá na skleněný stůl a umírá. Veronika panikaří, protože zabila svou nejlepší kamarádku a zároveň nejhoršího nepřítele. Několikaminutová diskuze vynáší perfektní plán. JD celý incident natočil a sestříhal tak, že působí jako rozloučení se před sebevraždou. Plán vychází a Veronika se těší na zasloužený klid a mír na chodbách Westerburgské střední školy. Jenže na scénu přichází Betty, Veroničina kamarádka z dětství, jež už má dost, jak ji všichni přehlíží. Uspořádá proslov v rámci rozloučení se s hlavní Heather a překvapivě přebírá otěže nejpopulárnější dívky na škole, což se samozřejmě nelíbí Heather a Heather. Obě jsou z ničeho nic poprvé v životě nepopulární. Zvrat? Hlavní Heather není mrtvá, začíná vydírat Veroniku, JDýho a také trestat ostatní Heather, jelikož dostatečně netruchlily a snažily se převzít vládu školy. Okamžitě se stává ještě populárnější, sama se jmenuje symbolem sebevraždy, rozjíždí kampaň a vlnu nebezpečných intrik ve jménu pomsty.

Výsledek obrázku pro tv show heathers

Máte pocit, že jsem vám popsal celý seriál? Mýlíte se, popsal jsem vám pouze hlavní část prvního dílu. Čeká vás neskutečná podívaná v podobě deseti dílů, jež rozhodně stojí za vaší pozornost. Seriál Heathers připomíná směs pořadu Glee a filmů Mean Girls, Psycho a Lady in the Lake. Je to pop-surrealistické dílo a dle mého názoru absolutní špička. Musím vás přesto varovat, že pokud jste citlivější povahy, tento seriál vynechejte. Obsahuje totiž kruté a násilím prohrané momenty. Ty se bohužel ve skutečnosti opravdu staly a dějí. Premiéra seriálu kvůli tomu byla několikrát přesunuta, nakonec zcela zrušena a prodána jiné stanici. Jenže právě ono násilí + nastínění různých problematik života jsou v seriálu prezentovány a také doplněny absurdními reakcemi a celkově situacemi, které vás donutí přemýšlet, stát se lepším člověkem, změnit se, reagovat, nestát nečinně na místě a okey, pokud jste milovníkem černého humoru, budete se za břicho popadat. Seriál Heathers pro mě předčil filmový originál, čímž jsem šokoval celou armádu lidí, ale I just DON'T CARE!

HODNOCENÍ REDAKCE : 9,5 / 10 

   

Výsledek obrázku pro tv show heathers

Výsledek obrázku pro heathers 2018

Související obrázek

Související obrázek

Související obrázek

Výsledek obrázku pro heathers 2018

Viděli jste seriál Heathers? Jaký máte názor?

AUTOR: Matěj Kašpar

Paramount Network

Související články

Sdílejte tento článek

Přidat komentář100% hodnocení
7 010 recenzí

98% hodnocení
15 221 recenzí